Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3395
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zatrzymany podczas włamania

Środa, 15 października 2014, 6:25
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Zatrzymany podczas  włamania
Fot. red.
Z karą nawet 10 lat więzienia musi się liczyć 46–latek podejrzany o włamanie do domu jednorodzinnego. Policjanci zatrzymali go podczas włamania. Jego łupem padły laptop, telefon komórkowy i odzież. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Udowodniono mu również osiem włamań do piwnic i altan ogrodowych oraz dwie kradzieże.

W minioną sobotę dyżurny Komisariatu Policji II w Wałbrzychu został poinformowany o włamaniu do domu jednorodzinnego przy ulicy Jodłowej. Funkcjonariusze, którzy po chwili pojawili się na miejscu szybko zorientowali się, że sprawca może przebywać jeszcze wewnątrz budynku. Policjanci zatrzymali mężczyznę. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Jego łupem padły laptop, telefon komórkowy i odzież. Wartość skradzionego mienia to blisko 1500 złotych. Na miejscu zdarzenia wykonano oględziny oraz zabezpieczono dowody.

46-latek trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany. W trakcie zeznań policjanci zajmujący się przestępczością przeciwko mieniu wspólnie ze śledczymi z drugiego komisariatu udowodnili podejrzanemu jeszcze osiem włamań do piwnic i altan ogrodowych skąd ginęły narzędzia oraz dwie kradzieże elementów metalowych, do których się przyznał.

Podczas przeprowadzonego z nim eksperymentu procesowego szczegółowo opisał swój przestępczy sposób działania. Zebrane przez funkcjonariuszy dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie 11 zarzutów kradzieży z włamaniem. Zatrzymanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group