Sobota, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 4299
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbierają na mobilną podłogę

Środa, 16 lutego 2022, 7:22
Autor: red
Wałbrzych: Zbierają na mobilną podłogę
Fot. użyczone
Ruszyła zbiórka na mobilną podłogę baletową dla ZPiT „Wałbrzych”. Potrzeba 30 tysięcy złotych.

Chodzi nie tylko o wygodę, ale przede wszystkim bezpieczeństwo tancerzy. Mobilna podłoga baletowa to specjalistyczna wykładzina, którą można rozkładać nie tylko na scenach, ale na różnych powierzchniach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. – Zależy nam na tym, aby zespół mógł się zaprezentować w różnych przestrzeniach, gdzie dziś nie ma możliwości do tańca ludowego – mówi koordynator Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” Rafał Ślipek.

Podłoga, o której zakup stara się wałbrzyski zespół jest mobilna, w każdej chwili można ją złożyć i rozłożyć w dowolnym miejscu. Chodzi nie tylko o wygodę, ale także o bezpieczeństwo tancerzy.

– Bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze. Taki zakup umożliwi prezentację taneczne w różnych przestrzeniach, bez narażania tancerzy na kontuzje – mówi Rafał Ślipek, koordynator ZPiT „Wałbrzych”.

Mobilna podłoga baletowa jest przede wszystkim antypoślizgowa. Dodatkowo na łączeniach poszczególnych elementów nie ma szczelin, w które może wejść obcas.

– Tancerze bardzo często są narażeni na różnego rodzaju skręcenia, kontuzje stopy, co z automatu wyłącza ich z tańca. Takie rzeczy się zdarzały. Podłoga ma temu zapobiec. Założyliśmy, że to będzie około stu metrów kwadratowych – dodaje Ślipek.

Zakup podłogi i niezbędnego wyposażenia do jej rozkładania i składania to koszt trzydziestu tysięcy złotych.

Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” to obecnie blisko stu dwudziestu tancerzy. Podłoga baletowa dedykowana byłaby głównie dla grupy reprezentacyjnej, w której jest dwanaście par. Taki sprzęt przydałby się także w czasie obozów treningowych.

Inicjatorem zbiórki jest Stowarzyszenie Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” wspierające od lat działalność wałbrzyskiego zespołu.

ZBIÓRKA POD ADRESEM ->

https://zbieram.pl/k7nfxk9?fbclid=IwAR03XQSrpExkw4pzC_eL_igcGjc53KX8WVMqbI9WHqG6EgB67RGGOZ6hN-A

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
1
14%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group