Niedziela, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 1957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbliża się Europejski Dzień Bez Samochodu

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 18 września 2015, 6:20
Aktualizacja: 7:32
Autor: red
Fot. organizatorzy
W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu odbędą się w Wałbrzychu 22 września.

Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej.

Dążąc jednocześnie do zmniejszenia uciążliwości związanych z ruchem samochodowym w centrum miasta oraz poszukując potencjalnych możliwości zwiększenia bezpieczeństwa na drodze, ZDKiUM zwraca się z apelem o włączenie do obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu i skorzystania z alternatywnego środka transportu np. autobusu komunikacji miejskiej, roweru. Podkreślając charakter tego dnia, zaplanowana jest parada rowerowa grupy złożonej z przedstawicieli: władzy gminnej i powiatowej, firm i instytucji z terenu miasta Wałbrzycha oraz dzieci i młodzieży szkolnej, która przejedzie ulicami Wałbrzycha w eskorcie Policji i Straży Miejskiej na trasie:
Plac Magistracki – ul. Dmowskiego – ul. Drohobycka – ul. Słowackiego – Plac Grunwaldzki- ul. Wysockiego – ul. Andersa – ul. Ratuszowa- AQUA ZDRÓJ, gdzie odbędzie się impreza finałowa.

Zbiórka uczestników na Placu Magistrackim o godz. 10:45.

W programie imprezy przewidziano m.in.: konkursy: wiedzy o ekologii, komunikacji miejskiej i Europejskim Dniu bez Samochodu, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Bez spalin w Wałbrzychu-zielone miasto”, prezentację - pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, występy grup tanecznych, wystawę prac plastycznych dzieci i młodzieży z wałbrzyskich szkół, emisję edukacyjnego filmu w Mobilnym Centrum Promocji pt. „Miasto w ruchu” prezentującego skutki zatłoczenia miast, warsztaty bezpiecznego poruszania się rowerem w ruchu drogowym, promocję komunikacji miejskiej i akcji „ Zamień wóz na bus”, prezentację rowerów elektrycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Kość 18-09-2015 10:57
Zamień wóz na bus to najmniej przekonująca kampania z jaką się spotkałem. Nie dość, że plakaty agitujące umieszczone zostały na przystankach to jeszcze na monitorach w autobusach (sic!), czyli w dwóch miejscach, gdzie nie bywają kierowcy samochodów osobowych, do których bodajże skierowano akcję? Ja jeżdżę autem. Z przyjemnością korzystam z roweru, ale w celach rekreacyjnych - Wałbrzych nie nadaje się na dojazd rowerem do pracy. A do autobusu nie zaciągną mnie siłą.
~Mora 18-09-2015 11:05
W autobusach to jest syf, kiła i mogiła.
~Kuba 18-09-2015 20:05
do - Mora > Przykro, że tak piszesz. Zapraszam do mojej taksówki.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group