Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbliża się Lato w Teatrze

Poniedziałek, 27 maja 2019, 6:46
Autor: red
Wałbrzych: Zbliża się Lato w Teatrze
Fot. organizatorzy
"Stąd wyrastają korzenie drzew" to bezpłatne warsztaty twórcze dla dzieci w wieku 8–12 lat, organizowane przez Fundację t: oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Na czym one polegają? Przez dwa wakacyjne tygodnie trzydzieścioro uczestników spotyka się w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu, gdzie pod opieką pedagogów i artystów z różnych dziedzin pracuje na zajęciach teatralnych, tekstowych, ruchowych, dźwiękowych, plastycznych, filmowych, przyrodniczych i sensorycznych. Badamy, skąd wyrastają korzenie wałbrzyskich drzew i sprawdzamy, skąd my wyrastamy. Rozmawiamy z naszymi bliskimi i sąsiadami, zbieramy wspomnienia i rodzinne historie. Odnajdujemy stare zabawki i pożółkłe fotografie. Przypominamy sobie piosenki i dźwięki z dzieciństwa oraz próbujemy otworzyć przepis na ulubione ciasto. Zastanawiamy się, w jakim stopniu zebrane doświadczenia, emocje, wspomnienia wpływają na to, kim jesteśmy. I samodzielnie przygotowujemy o tym przedstawienie. Trzydzieści opowieści – portretów uczestników zostanie zaprezentowanych na scenie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Przy pomocy różnych środków teatralnych: działań zbiorowych i indywidualnych, małych form chóralnych, prac wideo, kompozycji dźwiękowych, choreografii, opowieści dzieci stworzą barwny autoportret: swój i społeczności, w której żyją.

Warunkiem udziału w warsztatach jest dostarczenie zgłoszenia wraz z załącznikami do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu w terminie 3 – 12 czerwca 2019 (z dopiskiem „Lato w Teatrze”).

Informacji o programie udziela Karolina Sobolewska (karolina@tedwukropek.pl). Dokumenty do pobrania znajdują się na stronach internetowych organizatorów.

Do zgłoszenia należy dołączyć ... „DRZEWO". Zachęćmy dzieci do stworzenia drzewa, które będzie swoistego rodzaju odzwierciedleniem ich samych, będzie mówiło/ opowiadało pewną historię będącą fragmentem lub elementem ich życia. Drzewa mogą być autentycznie wyhodowanymi roślinkami lub stanowić pracę plastyczną (rysunek, projekt przestrzenny, obraz/ technika dowolna).

Termin: 24 czerwca – 6 lipca (pokaz pracy warsztatowej 6.07 o godz. 12.00)
Miejsce: Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Organizator: Fundacja t: oraz Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu
Projekt realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Lato w teatrze”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group