Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2644
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbliża się Światowy Dzień bez Tytoniu

Środa, 15 maja 2013, 6:27
Autor: red
Wałbrzych: Zbliża się Światowy Dzień bez Tytoniu
Fot. red
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wałbrzychu Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia informuje, że tegorocznym tematem obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu ogłoszonym przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jest „Zakaz reklamy i promocji tytoniu oraz sponsoringu przez firmy tytoniowe”.

Światowy Dzień bez Tytoniu obchodzony jest każdego roku 31 maja - w tym dniu WHO stara się zwrócić uwagę opinii publicznej na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu, koncentrując się za każdym razem na wybranym aspekcie tego złożonego problemu.

Zakaz wszelkiej reklamy, promocji i sponsorowania wyrobów tytoniowych wymagany jest na mocy Ramowej Konwencji WHO o ograniczaniu używania tytoniu.

Kompleksowe zakazy w tym obszarze prowadzą do zmniejszenia liczby osób rozpoczynających palenie oraz do zmniejszenia liczby osób palących. Według raportu WHO nt. epidemii tytoniowej z 2011 roku, jedynie 6% światowej populacji jest w pełni chroniona przed reklamami i innymi środkami marketingowymi dotyczącymi tytoniu. Dodatkowo, wydatki na wyroby tytoniowe często ograniczają zasoby na podstawowe towary i usługi, w tym edukację, jedzenie, ubrania, schronienie i transport. Koszty te znacząco obciążają osoby uzależnione od tytoniu i ich rodziny, powodując to, że wiele z nich pozostaje w błędnym kole ubóstwa, które może obejmować całe pokolenia.

Celem obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu jest przyczynienie się do ochrony obecnych i przyszłych pokoleń przed skutkami zdrowotnymi, społecznymi i ekonomicznymi nikotynizmu. Jest to doskonała okazja do nasilenia działań informujących o następstwach używania tytoniu i zachęcających do wyboru zdrowego, wolnego od dymu tytoniowego stylu życia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group