Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3377
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbliża się XXIX Festiwal Kwiatów i Sztuki

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 6:32
Autor: red
Wałbrzych: Zbliża się XXIX Festiwal Kwiatów i Sztuki
Fot. organizatorzy
Majowy „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to sposób w jaki witamy powracającą do życia wiosnę: poprzez girlandy kwiatów, zachwycające aranżacje florystyczne, niesamowite występy artystyczne, pokazy i animacje, tańce dworskie oraz warsztaty formowania drzewek bonsai.

W tym czasie Zamek Książ zamienia się w bijące serce Dolnego Śląska – to właśnie tu gromadzi się tysiące turystów, fascynatów roślin i miłośników ogrodnictwa z całej Polski. Bajeczny wygląd zamku połączony z wyjątkowym programem artystycznym, sprawia, że „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to jedna z najciekawszych, i na pewno najbarwniejszych, propozycji na spędzenie majówki w Polsce.W Książu kochamy kwiaty, a ich święto celebrujemy hucznie! Dzięki Stowarzyszeniu Florystów Polskich cały kompleks wręcz tonie w roślinach, a aranżacje kwiatowe mistrzów florystycznych w zamkowych salach przekraczają granice wyobraźni. Czy jesteście gotowi na ogromną dawkę kreatywności? Przygotujcie się na prawdziwą podróż do Krainy Czarów, ponieważ od 29 kwietnia do 3 maja 2017r. będziecie wręcz „oczarowywani” stworzonymi przez nich dekoracjami! Oczywiście jak każdego roku do zamku przybędzie ponad 250 wystawców, a wraz z nimi wielu ogrodników, rękodzielników, jubilerów i gastronomów. Przed odwiedzającymi ukazany zostanie szeroki wybór roślin, cebulek kwiatowych, drzewek, ceramiki, produktów regionalnych i przedmiotów artystycznych: obrazów, biżuterii, dekoracji, minerałów. Nie zabraknie również winnic i… na pewno nie zabraknie niczego! W programie jak zawsze przewidziany zostanie również szereg atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych już całkiem dorosłych: wystawy, warsztaty florystyczne, projekcje, wykłady historyczne, tańce dworskie, pokazy cukiernicze.

W 2017 roku na naszych gości czeka prawdziwa eksplozja kolorów i mnóstwo niezapomnianych emocji. Już teraz zaplanujcie długi weekend majowy w Zamku Książ, najpiękniejszym miejscu na ziemi, i bawcie się z nami podczas XXIX Festiwalu Kwiatów i Sztuki!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group