Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 3520
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zbliżają się Dni Dramaturgii oraz nowa premiera na deskach Dramatycznego

Poniedziałek, 12 października 2015, 15:08
Aktualizacja: 15:15
Autor: Katarzyna Szwarc
Wałbrzych: Zbliżają się Dni Dramaturgii oraz nowa premiera na deskach Dramatycznego
Fot. Katarzyna Szwarc
W poniedziałek w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego odbyła się konferencja prasowa na temat zbliżających się XVI Dni Dramaturgii oraz premiery najnowszego spektaklu „Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)”.

Tegoroczne Dni Dramaturgii to organizowane od 2000 roku teatralne święto, poświęcone najnowszej polskiej i światowej dramaturgii. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 18-26 października i przebiegnie pod hasłem „Dramaturgia jednorazowego użytku”, które zostanie użyte podczas edukacyjnej, otwartej i publicystycznej debaty. Udział w niej wezmą m.in. Sebastian Majewski, Jolanta Janiczak, Wiktor Rubin, Beata Guczalska, Agata Dąbek czy Dorota Semenowicz.

Szczegółowy program XVI Dni Dramaturgii znajduje się na stronie Teatru Dramatycznego – http://teatr.walbrzych.pl/16-dni-dramaturgii-dramaturgia-jednorazowego-uzytku/

Natomiast na dwa dni przed Dniami Dramaturgii, odbędzie się kolejna premiera tego sezonu. Tym razem 16 października na Scenie Kameralnej aktorzy Teatru Dramatycznego zaprezentują spektakl „Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)”. Przedstawienie zostało napisane na podstawie utworów Gabrieli Zapolskiej oraz jej biografii, a jego zadaniem jest przybliżenie sylwetki tej nietuzinkowej kobiety, której niezwykle barwne życie mogłoby stanowić podstawę kilku różnych powieści, sztuk czy filmów.

Po konferencji prasowej odbyła się krótka prezentacja próby nowego tytułu, który będzie wystawiany na deskach Szaniawskiego już tej jesieni. Najbliższe spektakle odbędą się 16, 17 i 18 października.

Bilety na wszystkie spektakle i wydarzenia artystyczne w Teatrze Dramatycznym można również zarezerwować i zakupić poprzez nowy system internetowy - http://bilety.teatr.walbrzych.pl/

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group