Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbudują budki dla ptaków

Wiadomości: Wałbrzych/Świdnica
Poniedziałek, 7 listopada 2011, 11:54
Aktualizacja: 11:55
Autor: PAW
Fot. organizatorzy
Już po raz czwarty jedna ze szkół podstawowych z terenu powiatu świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego zgarnie bon o wartości 1000 złotych, a zwycięska klasa przez cały dzień będzie korzystać z wodnych atrakcji wrocławskiego Parku Wodnego. Rusza czwarta edycja akcji społecznej „Dach nad głową”.

Blisko stu uczniów szkół podstawowych z terenu trzech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego w sobotę 12 listopada po raz czwarty wspólnie ze świdnickim marketem budowlano-dekoracyjnym Leroy Merlin rozpocznie akcję pomocy okolicznym zwierzakom.

Młotki i deski w dłonie

W sobotę 12 listopada świdnicki market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin po raz czwarty opanują młodzi pomocnicy. W markecie powstanie plac budowy. A do pracy przystąpią uczniowie szkół podstawowych z terenu trzech powiatów: świdnickiego, wałbrzyskiego i dzierżoniowskiego. W sumie blisko stu uczestników, w dwudziestu grupach pięcioosobowych będzie zbijać, montować, malować i dekorować. Co w tym roku?

Były już budy dla psów, karmniki dla ptaków, a w tym roku będą to budki lęgowe dla fruwających przyjaciół. Przez cały dzień, w specjalnie wydzielonym do tego miejscu, na terenie świdnickiego hipermarketu Leroy Merlin dzieciaki z okolicznych podstawówek budować będą budki lęgowe dla ptaków według własnego pomysłu. Wykonane przez nich budki lęgowe przez tydzień będą wystawione w honorowym miejscu na terenie marketu Leroy Merlin. W tym czasie klienci sklepu będą mogli oddawać głos na ich zdaniem najlepszą budkę lęgową.
– „Dach nad głową” to akcja, która na stałe wpisała się już w kalendarz naszych imprez. W ten sposób wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami regionu pomagamy okolicznym zwierzętom przetrwać zimę. Korzystają także na tym mali budowniczy. Zwycięska klasa ma zapewniony dzień pełen wrażeń we wrocławskim Parku Wodnym, a szkoła może zrobić zakupy w naszym markecie – mówi Jacek Burdziełowski, dyrektor świdnickiego hipermarketu Leroy Merlin.

W poprzednich latach z wodnego szaleństwa korzystali dwukrotnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Pastuchowie, w gminie Jaworzyna Śląska. Do ich placówki trafiły także nowe tablice i dekoracje zakupione w hipermarkecie Leroy Merlin w ramach zwycięskiego bonu. W roku ubiegłym, wiodący od dwóch lat prym w konkursie, uczniowie z Pastuchowa, zwycięski laur oddali przedstawicielom Szkoły Podstawowej w Witoszowie Dolnym. Tym razem to uczniowie z terenu gminy Świdnicy szaleli we wrocławskim Parku Wodnym, a ich szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group