Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3289
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zdalny bieg

Piątek, 6 listopada 2020, 7:23
Aktualizacja: 8:26
Autor: JAZ
Wałbrzych: Zdalny bieg
Fot. JAZ
11 listopada w Wałbrzychu miał odbyć się Bieg Niepodległości, który przez miasto reklamowany był jako zadośćuczynienie dla sympatyków tej dyscypliny sportu po tym jak odwołano Toyota Półmaraton Wałbrzych.

W trakcie planowania i rywalizacji na dystansach 5 i 10 kilometrów liczono, że sytuacja związana z epidemią pozwoli na zorganizowanie zawodów. Dzisiaj, gdy znamy już najnowsze obostrzenia, wiemy że do biegu w tradycyjnej formie nie dojdzie, a organizatorzy zdecydowali się na przeprowadzenie imprezy w sposób zdalny. Wirtualna forma rywalizacji ma na celu, między innymi, zabezpieczenie działalności firm organizujących zawody sportowe, ale także zadbanie o biegaczy, którzy przez dłuższy czas przygotowywali się do startu.

Oficjalny komunikat mówi, że między 11 a 29 listopada każdy z zawodników, który zgłosił się do startu, będzie mógł odbyć w tylko sobie znanej lokalizacji, bieg na zadeklarowanym dystansie. Za pomocą specjalnej aplikacji czas biegu zostanie zmierzony i dodany do klasyfikacji ogólnej, na podstawie której po zarejestrowaniu wszystkich startów, organizatorzy ogłoszą zwycięzcę. Ważny dla zawodników jest fakt, że nie nie została zmieniona pula nagród oraz, że ci którzy jednak zdecydują się zrezygnować z rywalizacji, mogą to zrobić. Szczegółowe dane można uzyskać na stronie organizatora biegu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
5
56%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
33%
Smuci
1
11%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group