Czytających: 2937

Kraków: Zdemolowali AGH

Sobota, 9 października 2021, 8:52
Aktualizacja: 9:02
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika zagrali w Krakowie z miejscowym AGH bez swojego centra Damiana Cechniaka, ale nie przeszkodziło to im odnieść 33 punktowe zwycięstwo.

Początek meczu nie wskazywał, że to będzie spacerek dla Górnika i po 3 minutach było 6-7 dla biało-niebieskich. Później nasza drużyna systematycznie zaczęła powiększać przewagę i w 6. minucie było już 9-19. W kolejnych minutach Górnik kontrolował grę i po 10 minutach było 12-29. W drugiej ćwiartce gra podopiecznych Łukasza Grudniewskiego nie wyglądała już tak dobrze i po celnym rzucie Zmarlaka w 18. minucie było 30-40. Ostatecznie do przerwy Górnik utrzymał bezpieczną przewagę (32-43).

W trzeciej ćwiartce przewaga biało-niebieskich oscylowała wokół 8-12 punktów. W 25. minucie AGH było stać na zniwelowanie straty do 7 punktów (44-51). Od tego momentu jednak Górnik zagrał świetnie i wygrał serię 0-15. Po 30 minutach było 46-68 i po meczu. W ostatnich 10 minutach więcej minut na parkiecie spędzili Kruszczyński, Jeziorowski i Durski, a mimo to wałbrzyszanie powiększali przewagę i ostatecznie wygrali 61-94.

AZS AGH Kraków - Górnik Wałbrzych 61-94 (12-29, 20-14, 14-25, 15-26)

Górnik: Dymała 16 (5 zbiórek, 7 asyst), Pabian 16, Malesa 13, Ratajczak 13 (7 zbiórek), Zywert 10 (9 asyst), Pawlak 8, Durski 6, Jakóbczyk 4, Jeziorowski 4, Kruszczyński 4.