Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4372
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: ZDKiUM tłumaczy

Piątek, 2 czerwca 2023, 13:33
Autor: red
Wałbrzych: ZDKiUM tłumaczy
Fot. ZDKiUM Wałbrzych
ZDKiUM Wałbrzych odnosi się do organizacji przewozu autobusu linii A w obrębie Pętli – „Blankowa”, która budzi u wielu wałbrzyszan sporo kontrowersji.

Niejednokrotnie spotykamy się z zarzutami o nieprzemyślane działanie, które według niektórych osób jest spowodowana brakiem znajomości tematu.

Dlatego też chcielibyśmy Państwu wyjaśnić, że podjęta kilka lat temu decyzja o wjeździe na pętle „Blankowa” autobusu linii A, była uzasadniona przede wszystkim sugestiami mieszkańców okolicznych ulic: Blankowej, Hetmańskiej i części Palisadowej.
Otóż w kierowanych do nas uwagach, pasażerowie zwracali się wnioskami o wdrożenie takiego rozwiązania, ponieważ według ich argumentów, ten autobus stanowił dodatkową alternatywę w podróży do centrum miasta (czas przejazdu autobusów A i C do śródmieścia jest bardzo zbliżony).

Najistotniejszym jednak argumentem za wprowadzeniem zasady podjazdu autobusu linii A na pętlę, były podnoszone kwestie bezpieczeństwa. Wnioskodawcy wyjaśniali, że z chwilą wdrożenia - ok. 10 lat temu „okólnego” przejazdu autobusów linii A i C przez Podzamcze - decydowali się na przebieganie (!) przez całą szerokość Alei Podwale w zależności, który z autobusów aktualnie zbliżał się do przystanków. Takie zachowania stwarzały istotne zagrożenie dla ruchu drogowego oraz w oczywisty sposób zagrażały Pasażerom.

Kwestie bezpieczeństwa Pasażerów są dla nas bardzo ważne, dlatego też podjęto decyzję, która wzbudza dziś takie kontrowersje.

Wszystkich Państwa krytykujących to rozwiązanie pragniemy uspokoić i zapewnić, że podjęcie jakiekolwiek decyzji o wprowadzeniu nowych rozwiązań w zakresie przewozów jest zawsze przez nas dokładnie rozważane i analizowanie. Ostateczne rozstrzygnięcia są zawsze poparte odpowiednimi procedurami i ustaleniami.

ŻDKiUM Wałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

13
62%
Cieszy
5
24%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group