Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3751
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdobądź 4 tysiące złotych na wakacyjną wycieczkę

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 4 marca 2013, 15:06
Aktualizacja: 23:06
Autor: red
Fot. użyczone
Do 15 czerwca trwa konkurs na najbardziej ekologiczną rodzinę Wałbrzycha. Nagrodą główną jest wyjazd rodzinny w wybrane miejsce o wartości do 4000 złotych.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu Zielony Wałbrzych organizowanego przez fabrykę Toyoty w Wałbrzychu oraz Fundację Edukacji Europejskiej. By wziąć udział w rywalizacji wystarczy złożyć deklarację o zagospodarowaniu odpadów w Urzędzie Miejskim w Wałbrzychu oraz wykonać przynajmniej jeden z wybranych kroków:

1) wypełnić ankietę na temat ekologii w swoim gospodarstwie domowym
2) sprawdzić zużycie energii i wody
3) wprowadzić ekologiczne rozwiązanie
4) wziąć udział w akcji na rzecz ochrony środowiska

Regulamin konkursu oraz opis poszczególnych kroków dostępny jest na dedykowanym portalu internetowym www.ZielonyWalbrzych.pl. Tam też znajdują się propozycje akcji ekologicznych, w których można wziąć udział.

- Zasady oraz warunki udziału w konkursie są proste i nie powinny sprawić większego problemu - stwierdza Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej. - Liczymy na to, że znajdą się rodziny, które zechcą powalczyć o nagrodę główną i będą mogły skorzystać z okazji do sfinansowania wakacyjnego wyjazdu. W 2012 roku konkurs ten wygrała Maria Pohoska, która za uzyskane z nagrody pieniądze zwiedziła Pragę, Drezno, Wilno, Lwów i Tatry Słowackie.

- Wymagania konkursu idealnie wpisywały się w to co robiliśmy w domu już wcześniej i dlatego córki zachęciły mnie abyśmy wzięły w nim udział. Zbierałyśmy makulaturę, nakrętki itp. Od 10 lat robimy wspólnie wykazy rachunków za wodę, gaz i staramy się je zmniejszać mimo wzrostu kosztów mediów. Wiele też dowiedziałyśmy się ze strony Zielony Wałbrzych – stwierdziła zeszłoroczna laureatka konkursu.

Zielony Wałbrzych to akcja, która zakłada wspólne działanie fabryki Toyoty, jej pracowników, partnerów oraz aktywnych mieszkańców miasta na rzecz piękniejszego i bardziej ekologicznego Wałbrzycha. W ramach projektu powstał portal informacji o działaniach ekologicznych ZielonyWałbrzych.pl, we wrześniu 2011 roku zrewitalizowany został Plac Konstytucji 3. Maja przy udziale wałbrzyskich wolontariuszy wraz z monitoringiem oraz Internetem bezprzewodowym (wifi) oraz organizowany jest konkurs na najbardziej ekologiczną rodzinę Wałbrzycha.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group