• Wtorek, 28 stycznia 2020
  • Godz. 20:36
  • Imieniny: Radomira, Tomasza, Walerego
  • Czytających: 8464
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zdobądź 5 tysięcy złotych na wakacyjną wycieczkę

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 15 kwietnia 2012, 7:48
Aktualizacja: 7:48
Autor: opr. PAW
Fot. użyczone
Do końca maja trwa jeszcze konkurs na najbardziej „zieloną” rodzinę powiatu wałbrzyskiego. Nagrodą główną jest wyjazd rodzinny w wybrane miejsce o wartości do 5000 złotych.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu Zielony Wałbrzych przez fabrykę Toyoty oraz Fundację Edukacji Europejskiej. By wziąć udział w rywalizacji wystarczy wykonać cztery kroki:
1. wypełnić ankietę na temat ekologii w swoim gospodarstwie domowym
2. sprawdzić zużycie energii i wody
3. wprowadzić ekologiczne rozwiązanie
4. uczestniczyć w jednej z akcji na rzecz ochrony środowiska

Regulamin konkursu oraz opis poszczególnych kroków dostępny jest na dedykowanym portalu internetowym www.ZielonyWalbrzych.pl. Tam też znajdują się propozycje akcji, w których można wziąć udział.

- Zasady oraz warunki udziału w konkursie są proste i nie powinny sprawić większego problemu. Liczymy na to, że znajdą się rodziny, które zechcą powalczyć o nagrodę główną i będą mogły skorzystać z okazji do sfinansowania wakacyjnego wyjazdu - stwierdza Grzegorz Kruszyński z Fundacji Edukacji Europejskiej.

Zielony Wałbrzych to akcja, która zakłada wspólne działanie fabryki Toyoty, jej pracowników, partnerów oraz aktywnych mieszkańców miasta na rzecz piękniejszego i bardziej ekologicznego Wałbrzycha. W ramach projektu powstał portal informacji o działaniach ekologicznych ZielonyWałbrzych.pl, we wrześniu ubiegłego roku zrewitalizowany został Plac Konstytucji 3 maja w dzielnicy Nowe Miasto przy udziale wałbrzyskich wolontariuszy, a także organizowany jest konkurs na najbardziej ekologiczną rodzinę powiatu wałbrzyskiego.

Portal internetowy ZielonyWałbrzych.pl to forum wymiany informacji o lokalnych inicjatywach podejmowanych na rzecz środowiska naturalnego, do których mogą się dołączyć się mieszkańcy Wałbrzycha i okolic. Strona ZielonyWałbrzych.pl to również narzędzie umożliwiające zmierzenie własnego wpływu na środowisko naturalne. W ramach portalu można przeprowadzić praktyczny audyt swojego gospodarstwa domowego oraz monitoring zużycia energii i wody i porównać swój wynik z innymi gospodarstwami domowymi. Na stronie znajdują się również informacje o ekologicznych rozwiązaniach. Dzięki ich prowadzeniu można nie tylko przyczynić się do ograniczenia swojego wpływu na środowisko naturalne ale także możliwe jest zmniejszenie kosztów zużycia energii, wody i nie tylko.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group