Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2533
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zdolna Katarzyna

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 8 października 2012, 8:23
Aktualizacja: Wtorek, 9 października 2012, 7:34
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Katarzyna Pokorska, uczennica klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 im. Olimpijczyków Polskich w Wałbrzychu, została jedną z laureatek ogólnopolskiego konkursu plastycznego „TO JA” zorganizowanego w ramach ogólnopolskiej kampanii „ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ”. XII finał miał miejsce 25 września 2012 roku o godzinie 11.00 w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W nagrodę Kasia otrzymała zestaw audio stereo.

Inicjatorem i koordynatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu oraz Fundacja „TRZEŹWY UMYSŁ”. Po raz kolejny kampanię honorowym patronatem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Sportu i Turystyki RP oraz Komendant Główny Policji.

Tegoroczny finał prowadził Maciej Kurzajewski. Finał uświetnił także Jasiek Mela, polski polarnik, najmłodszy w historii zdobywca obu biegunów w ciągu jednego roku i jednocześnie pierwszy niepełnosprawny, który takiego wyczynu dokonał.

Na finał konkursu do stolicy Kasia pojechała z rodzicami oraz ze swoją opiekunką artystyczną – Haliną Krajewską.
- To szczególne wyróżnienie dla naszej gminy oraz dla naszej szkoły. Jako szkoła włączyliśmy się w kampanię prawie od początku jej istnienia. Dwukrotnie uczniowie naszej szkoły odbierali nagrody główne podczas finału w Warszawie. Przypomnę, że w zeszłym roku swoją nagrodę w Centrum Olimpijskim w Warszawie odebrała Emilka Cajzer - mówią nauczyciele PSP nr 21.

Kasia Pokorska trafiła do oddziału przedszkolnego w roku szkolny 2011/2012. Na koncie Kasi, mimo tak młodego wieku, jest już bardzo dużo nagród, zwłaszcza nagród w konkursach ogólnopolskich organizowanych dla przedszkolaków przez przedszkola na terenie całej Polski pod patronatem „Bliżej Przedszkola”. Nagroda w konkursie „TO JA” jest dla Kasi bardzo szczególna i wyjątkowa, ponieważ odebrała ją osobiście z rąk organizatorów.
- Jesteśmy z Kasi bardzo dumni i oczywiście życzymy kolejnych nagród. Wiemy, że takie będą, ponieważ jeśli robi się to, co się lubi robić, to sukcesy przychodzą same – a tak właśnie jest w przypadku Kasi - mówią nauczyciele z PSP nr 21.

Kolejna zdobyta przez uczniów wałbrzyskiej szkoły nagroda jest dla nauczycieli motywacją do dalszej pracy, a celowość tych działań w ramach kampanii można podsumować pięknymi słowami Konfucjusza, który napisał: „Powiedz mi – a zapomnę, pokaż mi – a zapamiętam, pozwól mi wziąć udział – a zrozumiem”.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group