Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3643
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Zdrowy uśmiech

Poniedziałek, 27 lipca 2020, 7:25
Aktualizacja: Wtorek, 28 lipca 2020, 8:44
Autor: JAZ
REGION, Szczawno-Zdrój: Zdrowy uśmiech
Fot. JAZ
Centrum Uśmiechu w szczawieńskiej muszli – wydarzenie okazało się strzałem w dziesiątkę, by niedzielne popołudnie zaczęło się od koncertu, który wywołał uśmiech na twarzy dzieci.

Już nie pierwszy raz grupa przyjaciół z olbrzymią pasją do muzyki i humoru zaraziła nim zebranych w Szczawnie spacerowiczów. Goście dość licznie zjawili się przed sceną, gdzie mogli zobaczyć kolejny już występ grupy. Każdy poprzedni wywoływał dokładnie taki sam efekt – uśmiech. Repertuar grupy opiera się na twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima.
- Chcąc poważnie potraktować naszych przyszłych odbiorców, posłuchaliśmy, co mają nam do powiedzenia – w ten sposób powstała muzyka o bogatym brzmieniu, gdzie usłyszeć można elementy folku, popu, rocka czy muzyki klasycznej. Ośmieleni sukcesem, jakim okazały się płyty, postanowiliśmy sami wcielić się w rolę autorów tekstów. W ten sposób powstały nasze kolejne płyty, na których pojawiły się niekwestionowane hity takie jak Gruszka i Olimpiada w Jarzynowie – mówią o sobie artyści.

W Szczawnie mogliśmy na scenie nie tylko posłuchać muzyki, ale i zobaczyć barwne kreacje. Jak powstały?
- Pomysł podpowiedział nam sam Jan Brzechwa. Jego wiersz p.t.: Na straganie był dla nas inspiracją. Dlatego też powstały barwne postaci, które dzieci i dorośli przyjęli z ogromnym entuzjazmem – wspaniała Marchewka, zwariowany Burak i dobroduszny Szczypiorek. Z czasem, do krainy, w której mieszkały nasze szalone Warzywa – Warzywolandii, zagościła nowa postać – wiecznie gubiący okulary Pan Hilary – tłumaczą wiecznie uśmiechnięci członkowie grupy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group