Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3721
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Ze strefy do resortu gospodarki

Sobota, 7 listopada 2020, 8:17
Aktualizacja: 8:18
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Ze strefy do resortu gospodarki
Fot. użyczone
Krzysztof Drynda objął kierownictwo w jednym z pionów Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Były już wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK” został dyrektorem Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w tym resorcie.

Krzysztof Drynda pełnił funkcję członka zarządu wałbrzyskiej strefy od lipca 2016 roku będąc odpowiedzialny w spółce m.in. za inwestycje, finanse i kontrole, a także współpracę ze szkołami i uczelniami wyższymi. Przez ponad 4 lata jego kadencji do wałbrzyskiej strefy dołączyło przeszło 90 przedsiębiorców, w tym tak znaczący inwestorzy, jak: Mercedes-Benz, Umicore, GTHR, LS, czy Hongbo Clean Energy. W tym czasie nakłady poniesione w strefie wzrosły o 6 mld zł, przekraczając łącznie 30 mld zł.

Krzysztof Drynda pełnił w przeszłości funkcję doradcy ministra ds. gospodarki. Departament Jednostek Nadzorowanych i Podległych, nad którym objął pieczę, pełni zwierzchnictwo nad organami zależnymi od ministerstwa. Do zadań tego pionu należą również kwestie związane z Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorstw, współpracy z organizacjami pozarządowymi, prywatyzacją czy współtworzeniem systemu kształcenia zawodowego.

Krzysztof Drynda jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej i studiów podyplomowych Master of Business Administration (MBA). W przeszłości związany był z sektorem finansowym, prowadził również własną działalność w tym obszarze. Jest aktywnym działaczem organizacji pozarządowych. Został także odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi RP.

Twoja reakcja na artykuł?

4
33%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
1
8%
Smuci
2
17%
Złości
3
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group