Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3127
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zespół ŁZY podczas Finału WOŚP

Poniedziałek, 15 stycznia 2018, 7:37
Aktualizacja: 11:11
Autor: red.
Wałbrzych: Zespół ŁZY podczas Finału WOŚP
Fot. Robert Bajek
Gwiazdą wczorajszego, 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu był zespół ŁZY.

Grający już od przeszło 20 lat, pop-rockowy zespół ŁZY to jedna z najpopularniejszych formacji w Polsce. ŁZY na swoim koncie mają osiem premierowych albumów. Album „Jesteś jaki jesteś” zdobył status złotej płyty, natomiast albumy „Nie czekaj na jutro”, „The Best Of 1996-2006” i "W związku z samotnością” osiągnęły status płyty platynowej.

Zespół otrzymał wiele prestiżowych nagród, wyróżnień i laurów, wśród których znalazły się między innymi: dwie Superjedynki - dla Zespołu Roku i za Przebój Roku, Nagroda Publiczności w Konkursie Premier Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, trzy Mikrofony Popcornu, II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Eurowizja 2004, II miejsce na festiwalu Top Trendy, II miejsce w plebiscycie „Telekamery”. W plebiscycie Radia Zet piosenka „Oczy szeroko zamknięte” została uznana za jeden z największych polskich przebojów XX-go wieku a Tygodnik „Wprost” uznał zespół ŁZY za jeden z dwóch najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej.

Obecnie zespół ŁZY występuje w następującym składzie: Sara Chmiel - wokal, Adam Konkol - gitary, Arek Dzierżawa - bas, Rafał Trzaskalik - gitary, Adrian Wieczorek - instrumenty klawiszowe i Dawid Krzykała - perkusja. Warto przypomnieć, że Sara Chmiel w 2010 roku zastąpiła dotychczasową wokalistkę ŁEZ - Anię Wyszkoni.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu zespołu ŁZY, podczas wczorajszego, 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który został zorganizowany na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group