Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2471
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zespół Oberschlesien zagrał w Wałbrzychu

Niedziela, 4 grudnia 2016, 11:09
Autor: red.
Wałbrzych: Zespół Oberschlesien zagrał w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w ramach Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2016 na terenie Starej Kopalni w Wałbrzychu odbył się koncert zespołu Oberschlesien.

Zespół Oberschlesien założyli Marcel Różanka i Michał Stawiński - finaliści Must Be The Music. Na swoim koncie zespół ma blisko 300 koncertów, zgromadził też bardzo liczną rzeszę fanów. Muzyka którą wykonują to nowoczesny industrial metal. Teksty piosenek zespołu Oberschlesien poruszają ważne i trudne tematy, niektóre z nich posiadają zabarwienie patriotyczne. Zespół występuje w składzie: Michał Stawiński – wokal, Marcel Różanka – perkusja, Tomasz Andrzejewski – gitara, Wojtek Jasielski – gitara, Adam Jurczyński – gitara i Łukasz Sztaba – klawisze. Poza koncertami i nagraniami zespół włącza się też w różne akcje charytatywne, oraz prowadzi cykliczne spotkania z młodymi fanami - Oberbajtel.

Warto wspomnieć, że wczorajszy koncert, podobnie jak pozostałe wydarzenia zorganizowane w ramach Festiwalu Tradycji Górniczych Barbórka 2016 w Wałbrzychu rozpoczął się minutą ciszy w hołdzie dla górników, którzy 5 dni temu zginęli w wypadku w kopalni Rudna w Polkowicach.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group