Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3091
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Macedonia: Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” na VII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Ohrid Waves”

Sobota, 23 sierpnia 2014, 7:17
Aktualizacja: Wtorek, 26 sierpnia 2014, 14:25
Autor: opr.red.
Macedonia: Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” na VII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru „Ohrid Waves”
Fot. użyczone
W dniach 13–21.08.2014r. Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” miał przyjemność uczestniczyć w VII Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Ohrid Waves” w Macedonii. Była to już trzecia i ostatnia wakacyjna podróż artystyczna zespołu (wcześniej wałbrzyszanie brali udział w Międzynarodowym Festiwalu "Pod Zvičinou" w Lázně Bělohrad w Czechach oraz w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Folkloru w Strzegomiu.).

Festiwal macedoński przepełniony był słońcem i zapierającymi dech w piersi krajobrazami. Ogromne jezioro ohrydzkie (nazywane przez Macedończyków morzem) oraz otaczające je zewsząd góry, zapewniły uczestnikom festiwalu wypoczynek, o którym marzyli przez cały rok.

Zespołowicze nie zapomnieli jednak, by godnie reprezentować nasz kraj i region podczas wieczorów festiwalowych. Publiczność miała możliwość podziwiać dwa koncerty Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, który tym razem zaprezentował tańce rzeszowskie oraz spiskie. Zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie tancerze oraz kapela zyskali wielką przychylność widzów i organizatorów, o czym świadczyć może zaproszenie głównego organizatora, pana Zorana Sterezovskiego, na festiwal w przyszłym roku.

Jak podczas każdego wyjazdu zagranicznego, tak i w Macedonii Wałbrzyszanie mieli możliwość zapoznać się z kulturą, historią i zabytkami kraju. Wędrowali szlakiem św. Cyryla i Metodego oraz ich uczniów – św. Nauma i Klimenta, zawitali na deskach starożytnego amfiteatru (zbudowanego 200 lat p.n.e.) oraz podziwiali piękne widoki z fortecy w starej części miasta.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group