Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5636
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zespół Szkół Fundacji "Szkoła Gminna Menadżersko–Księgowa" ma już 25 lat

Piątek, 25 listopada 2016, 8:46
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Zespół Szkół Fundacji "Szkoła Gminna Menadżersko–Księgowa" ma już 25 lat
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie Szkoły Podstawowej Fundacji "Szkoła Gminna Menadżersko–Księgowa" odbyła się konferencja prasowa, dotycząca obchodów 25–lecia placówki.

- Szkoła Podstawowa Fundacji i Gimnazjum Menadżerskie obchodzi jubileusz 25-lecia działalności na rynku oświatowym miasta. Chciałabym zaprosić wszystkich absolwentów do tego, żeby wzięli udział w naszych obchodach, koncercie jubileuszowym i balu absolwentów, sympatyków, rodziców. Na naszej stronie internetowej w zakładce "Jubileusz" znajdą państwo wszelkie informacje. Do absolwentów apeluję również, aby wypełnili naszą ankietę jubileuszową, ponieważ chcielibyśmy podsumować losy naszych absolwentów i zobaczyć dokąd doszliśmy naszym programem wychowawczym - powiedziała Ewa Piątek - dyrektor Zespołu Szkół Fundacji.

Głównymi punktami obchodów jubileuszu 25-lecia działalności Szkoły Podstawowej Fundacji "Szkoła Gminna Menadżersko-Księgowa" będą: Jubileuszowy Bal Fundacji, który odbędzie się 28 stycznia o godzinie 20.00 w Hotelu Maria i Koncert Jubileuszowy, który z kolei odbędzie się 3 lutego o godzinie 17.00 na terenie Starej Kopalni. Co ważne w Koncercie Jubileuszowym udział wezmą wszyscy uczniowie szkoły - niekoniecznie jako wykonawcy, ale każdy będzie miał swój wkład w ten projekt. Dodatkowo w ramach jubileuszu zaplanowano wydanie kalendarza, oraz jubileuszowego numeru gazetki "Co w szkole piszczy".

Szkoła została założona w 1991 roku. Swoją pierwszą siedzibę miała przy ulicy Lotników 15. W roku 1992 uczniowie klas od 1 do 3 rozpoczęli naukę w budynku przy ulicy Czerwonego Krzyża 1. Na Starym Zdroju szkoła zaczęła funkcjonować w roku 2001. Tam też dzięki zaangażowaniu uczniów, ich rodziców i opiekunów powstał plac zabaw i boisko. Charakterystyczny dla tej szkoły jest innowacyjny program nauczania, który owocuje między innymi wysokimi wynikami w Ogólnopolskim Sprawdzianie Szóstoklasisty, wysokimi lokatami uczniów w konkursach przedmiotowych, oraz nagrodami, w tym ministerialnymi, dla nauczycieli.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group