Czytających: 3926

Wałbrzych: Zgodnie z planem

Niedziela, 7 listopada 2021, 9:33
Aktualizacja: 9:41
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika pokonali w kolejnym meczu I ligi rezerwy Startu Lublin 81–66.

Wałbrzyszanie od początku narzucili swoje tempo i szybko zbudowali przewagę punktową. W końcówce pierwszej kwarty nieco błędów w defensywie spowodowało, że goście zmniejszyli dystans i po 10 minutach było 25-21. W drugiej kwarcie cały czas przewagę posiadał Górnik, ale goście dzielnie walczyli i nie pozwalali naszym koszykarzom na zbudowanie dwucyfrowej przewagi punktowej. Dobra gra Jakóbczyka i Malesy pozwalały nam prowadzić do przerwy 39-33. W trzeciej ćwiartce Górnik wciąż nie potrafił odskoczyć z wynikiem i choć podopieczni Łukasza Grudniewskiego utrzymywali bezpieczny dystans, to brakowało kropki nad "i". Trzecia kwarta zakończyła się remisem i Górnik prowadził po 30 minutach 54-48. Wreszcie pełnię swoich możliwości biało-niebiescy pokazali w ostatnich 10 minutach. Zaczęli trafiać z trudnych pozycji i budować przewagę, która ostatecznie wyniosła 15 punktów.

Górnik Wałbrzych - Start II Lublin 81-66 (25-21, 14-12, 15-15, 27-18)

Górnik: Malesa 20, Jakóbczyk 18, Pabian 14 (13 zbiórek), Dymała 8 (12 zbiórek), Cechniak 6, Zywert 6, Kruszczyński 6, Durski 3, Pawlak 0, Ratajczak 0, Jeziorowski 0.