Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 3959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Rybnica Leśna: Zielone światło dla kopalni

Czwartek, 6 października 2016, 10:28
Aktualizacja: 10:29
Autor: opr. PAW
REGION, Rybnica Leśna: Zielone światło dla kopalni
Fot. użyczone
Po wielu miesiącach niepewności i braku decyzji, burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia „Wydobywanie melafiru ze złoża „Rybnica Leśna”, gmina Mieroszów, powiat wałbrzyski”.

Przypomnijmy, że w w czerwcu ubiegłego roku wygasła koncesja na wydobycie melafiru dla kopalni znajdującej się w Rybnicy Leśnej, należącej do Kopalń Surowców Skalnych Sp. z o. o. w Bartnicy.

Kopalnia melafiru w Rybnicy Leśnej znajduje się na obszarze Natura 2000 i graniczy z parkiem krajobrazowym. Zarząd KSS w Bartnicy, starając się o przedłużenie koncesji na wydobycie melafiru, uzyskał pozytywną opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, burmistrza Mieroszowa i akceptację Rady Gminy Mieroszów, która uwzględniła kopalnię w planie zagospodarowania przestrzennego. Jednak pozytywną decyzję środowiskową burmistrza Mieroszowa, z przyczyn proceduralnych, Samorządowe Kolegium Odwoławcze zwróciło do burmistrza do ponownego rozpatrzenia. W międzyczasie odbyły się wybory samorządowe i obecne władze przed podjęciem decyzji musiały zapoznać się z licznymi dokumentami i opiniami.

W listopadzie 2015 roku burmistrz Mieroszowa wystąpił do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska we Wrocławiu o uzgodnienie warunków realizacji przedsięwzięcia i otrzymał takie postanowienie i choć trwało to dosyć długo, to na tej podstawie burmistrz Marcin Raczyński wydał 4 października decyzję, na którą od miesięcy z niecierpliwością czekała dyrekcja kopalni oraz kilkadziesiąt osób zatrudnionych w kopalni.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group