Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ziemia Obiecana – wystawa Jana Grabka

Niedziela, 11 marca 2012, 11:43
Aktualizacja: 11:44
Autor: Daria Stryjek
Wałbrzych: Ziemia Obiecana – wystawa Jana Grabka
Fot. Daria Stryjek
Jan Grabek i jego wystawa zdjęć w wałbrzyskiej Bibliotece pod Atlantami ( Rynek 9, II piętro) to jedna z akcji, której patronem jest PAH.

Student Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego - specjalizacja prasowa oraz absolwent Akademii Fotoreportażu, stworzył cykl czarno-białych fotografii pt. „Ziemia Obiecana”. Na 34 zdjęciach poruszony jest problem uchodźstwa.

Polska Akcja Humanitarna to znana w Polsce organizacja pozarządowa, która działa od 1992 roku. Prezesem zarządu Fundacji jest Janina Ochojska. Celem ich działań jest możliwość korzystania z niezbywalnych praw człowieka tym społecznościom, które z powodu kataklizmu naturalnego, działań wojennych, prześladowań lub długotrwałego ubóstwa, są tych praw pozbawiane. Stowarzyszenie oferuje m.in. pomoc dla Syryjczyków, Sudańczyków, którzy nie mają dostępu do wody. Zajmują się również niedożywionymi dziećmi, prowadząc stronę internetową „pajacyk”.

W 2010 roku aż 6534 osoby złożyły wniosek o nadanie statusu uchodźcy w naszym kraju. Osoby te są umieszczane w ośrodkach dla cudzoziemców ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy, prowadzonych przez Urząd do Spraw Cudzoziemców. Niestety, większość ośrodków mieści się w małych miejscowościach, często w lasach, z dala od infrastruktury integracyjnej (organizacje pozarządowe, instytucje pomocowe), ośrodków zdrowia, szkół itd. Cudzoziemcy mają mało możliwości, aby spotkać członków polskiego społeczeństwa, co znacznie utrudnia integrację.

Zdjęcia możemy oglądać do 2 kwietnia 2012, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group