Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2656
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zimowe warsztaty malarskie w Muzeum w Wałbrzychu

Wtorek, 24 stycznia 2012, 7:35
Aktualizacja: 7:37
Autor: Sven
Wałbrzych: Zimowe warsztaty malarskie w Muzeum w Wałbrzychu
Fot. Sven
Jak co roku Muzeum w Wałbrzychu zaprosiło wałbrzyszan do udziału w warsztatach malarskich. Jest to okazja do podniesienia umiejętności, ale także mile spędzony czas.

- Niektóre osoby uczestniczą w warsztatach malarskich od lat, inni są nowi. Są dorośli, młodzież i dzieci, ale łączy ich jedno – pasja malowania. Każde warsztaty kończą się wystawą. W tym roku prace zostaną zaprezentowane w Centrum Aktywności Lokalnej – mówi prowadząca zajęcia Barbara Malinowska.

Olimpia i Patrycja malowały zimowe pejzaże. Olimpia przyjechała w nasze strony na ferie z Jelcza-Laskowic. Patrycja mieszka w Boguszowie-Gorcach. – Na co dzień raczej nie maluję, na zajęciach z plastyki w szkole też prawie się nie rysuje. Dla mnie jest to taka wakacyjna rozrywka – przyznaje Olimpia, a Patrycja dodaje: - To sposób na wypełnienie sobie czasu. Do południa biorę udział w warsztatach, a po południu spędzam czas ze znajomymi.

Z kolei dla wałbrzyszanki Henryki Przepiórskiej warsztaty są kolejnym krokiem na drodze artystycznej. – Od wielu lat malowanie jest moim hobby. Mam takie marzenie, by kiedyś móc cieszyć ludzi swoimi obrazami. Ciągle się uczę i doskonalę warsztat. Próbuję różnych stylów i technik. Przygotowuję teraz swoją pierwszą wystawę – przyznaje pani Henryka.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group