Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3071
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Złodziej kabla ujęty na gorącym uczynku

Czwartek, 4 kwietnia 2013, 12:00
Aktualizacja: 12:06
Autor: opr.red.
Region: Złodziej kabla ujęty na gorącym uczynku
Fot. red.
Policjanci wraz ze Strażą Ochrony Kolei wczoraj zatrzymali na gorącym uczynku 44–latka, który kradł kabel na szlaku kolejowym w Boguszowie Gorcach.

Wczoraj wczesnym rankiem boguszowscy policjanci z funkcjonariuszami służby ochrony kolei przeprowadzili akcję pościgową za złodziejem, który kradł kable teletechniczne na szlaku kolejowym w Boguszowie Gorcach. Policjanci udali się na miejsce przestępstwa po tym, jak w siedzibie służby ochrony kolei włączył się alarm informujący o kradzieży na szlaku kolejowym.

Jak się okazało, rzeczywiście ktoś wycinał kable teletechniczne. Złodziejowi udało się wyciąć 22 metry kabla. Funkcjonariusze wspólnie z ochroną kolei ruszyli w pościg i za niespełna kilka minut ujęli sprawcę. Złodziejem okazał się 44-letni mieszkaniec Witkowa. Podczas pracy z zatrzymanym policjanci ustalili, że miał on już zatargi z prawem związane również z kradzieżą infrastruktury kolejowej. Łączne straty jakie poniosła Polska Kolej Państwowa wynoszą blisko 4 tysiące złotych. Zatrzymanemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group