Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Złota Osówka

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Niedziela, 30 października 2011, 17:30
Aktualizacja: 18:57
Autor: red
Fot. red
Podczas tegorocznych Targów Regionów i Produktów Turystycznych „Tour Salon 2011” Podziemne Miasto Osówka w Głuszycy otrzymało złoty medal.

To nadzwyczajne wydarzenie, które dowodzi, iż Głuszyca dysponuje unikalnym i bardzo atrakcyjnym miejscem. Podziemne Miasto Osówka, której prezesem jest Zdzisław Łazanowski, przyciąga coraz liczniej turystów. Jest nie tylko miejscem edukacji historycznej, ale też punktem, do którego docierają z osoby zaintrygowane niezwykłymi obiektami.

Kompleks Podziemne Miasto Osówka znajduje się niewiele ponad kilometr na północny-wschód od miejscowości Kolce i w takiej samej odległości na północ od miejscowości Sierpnica. Prace rozpoczęto tutaj w połowie 1943 roku. Doprowadziły one do powstania ogromnego systemu betonowych korytarzy, umocnień i hal. Cel prac był utrzymywany w tajemnicy. Najprawdopodobniej miała to być najbardziej rozbudowana i tajna kwatera Adolfa Hitlera.

Zanim przyjedziesz, aby na własne oczy zobaczyć Podziemne Miasto Osówka w Głuszycy – możesz je zobaczyć podczas wirtualnego spaceru.

Źródło: www.gluszyca.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group