Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3037
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Zmiana organizacji

Środa, 25 listopada 2020, 15:13
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Zmiana organizacji
Fot. archiwum
Od 26 listopada bieżącego roku, zgodnie z informacjami na znakach D–48 "zmiana pierwszeństwa" o skrzyżowaniach dróg równorzędnych, została wprowadzona w całości (zgłoszona do Policji i Starostwa Wałbrzyskiego) zmiana w organizacji ruchu na ulicach Szczawna–Zdroju.

Zmiana została wprowadzona dla obszaru w obrębie ulic:

Równoległa, Tadeusza Kościuszki, Juliusza Słowackiego, Klonowej, M. Skłodowskiej-Curie, Słowiańskiej, Ofiar Katynia, Słonecznej, Boh. Warszawy, Lipowej, Kwiatowej, Wczasowej, Bukowej, Jesionowej, Topolowej, Wojska Polskiego, Adama Mickiewicza i Fryderyka Chopina w zakresie utworzenia strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h i porządkowania postoju pojazdów na podstawie zatwierdzonego projektu przez Starostę Wałbrzyskiego pismem nr SD.7120.97.2020 z 17 sierpnia 2020 roku.

W ramach tych zmian spowolniono prędkość do 30 km/h i zastosowano skrzyżowania równorzędne celem wyeliminowania przejazdu
tranzytowego w tym rejonie. Uporządkowanie postoju pojazdów miało na celu oznakowanie już istniejących miejsc parkingowych np. w ul. Henryka Sienkiewicza przy posesji 25, ul. Juliusza Słowackiego w rejonie posesji nr 11,13 i 23 jak również postoju po jednej ze stron niektórych dróg dwukierunkowych np. Bukowa i Topolowa z uwzględnieniem istniejących wjazdów i udrożnieniem przejazdu, który jest blokowany głównie w trakcie imprez na obiektach sportowych.

Ponadto umożliwiono przejazd rowerem w strefie objętej znakiem B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach” oraz na niektórych drogach jednokierunkowych np. Henryka Sienkiewicza i Juliusza Słowackiego. Dopuszczony będzie przejazd odcinkiem jednokierunkowym ul. Boh. Warszawy między ul. Skłodowską-Curie a pl. Wolności w obu kierunkach. Każda wprowadzana zmiana ma na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu i zapewnić komfort odwiedzających nas gości.

Preferencja uspokojonego ruchu to ukłon w stronę kuracjuszy i mieszkańców. Wprowadzana koncepcja docelowej organizacji ruchu dla wszystkich dróg na terenie miasta jest wynikiem wieloletnich starań mających na celu likwidację ruchu tranzytowego, który takimi działaniami samorząd stara się wyeliminować w kontekście budowy obwodnicy zachodniej Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

3
20%
Cieszy
3
20%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
2
13%
Złości
5
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group