Czwartek, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 4660
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zmiany są niezbędne

Wtorek, 25 czerwca 2024, 12:38
Aktualizacja: 13:41
Autor: InVałbrzych
Wałbrzych: Zmiany są niezbędne
Fot. InVałbrzych
Niedawno minął moment od wbicia pierwszej łopaty przy budowie trzech budynków wielorodzinnych na Białym Kamieniu, a prace są już bardzo zaawansowane. Przypominamy, że inwestorem jest firma Primedev Sp. z o.o..

Deweloper przy zbiegu ulic Kątowej i Przyjaciół Żołnierza w Wałbrzychu realizuje budowę 3 budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Docelowo inwestycja będzie obejmowała 75 nowoczesnych i funkcjonalnych 2-, 3-, i 4-pokojowych mieszkań wraz z miejscami w garażach podziemnych i zewnętrznymi miejscami parkingowymi.

Tymczasem trwają zaawansowane prace remontowe przy pięknej willi przy ulicy Paderewskiego, byłym miejskim żłobku. Przypominamy, że na skutek zmian przepisów dotyczących żłobków, budynek ten przestał spełniać najnowsze wymogi i w 2020 roku został wystawiony przez Gminę Wałbrzych na sprzedaż. W międzyczasie miasto zbudowało w tej dzielnicy nową placówkę przy ulicy Truskawieckiej, a sam budynek przy Paderewskiego został sprzedany. Nowy nabywca - Ginekologiczno-Położniczy Szpital Specjalistyczny adaptuje aktualnie pomieszczenia pod kątem m. in. przenosin szpitalnego archiwum. Zakończył się również remont elewacji kamienicy przy Piłsudskiego 25-27. Kilka miesięcy prac i dzielnica Nowe Miasto zyskała kolejny piękny, odnowiony budynek.

Źródło: InVałbrzych

Twoja reakcja na artykuł?

27
48%
Cieszy
2
4%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
2
4%
Złości
21
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group