Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 2977
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Zmiany w komisariacie

Sobota, 5 lutego 2022, 8:03
Aktualizacja: 9:25
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Zmiany w komisariacie
Fot. KMP Wałbrzych
Policyjna zmiana warty w powiecie wałbrzyskim. Po ponad 30 latach służby na zasłużoną emeryturę odchodzi Komendant Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach nadkomisarz Grzegorz Wasilewski. Jego miejsce zajął dotychczasowy zastępca podkomisarz Marcin Ziach, któremu Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkomisarz Krzysztof Lewandowski powierzył obowiązki komendanta komisariatu. Powierzone obowiązki zastępcy komendanta ma także młodszy aspirant Arkadiusz Rusiecki, dotychczasowy kierownik rewiru dzielnicowych w Boguszowie–Gorcach.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkomisarz Krzysztof Lewandowski powierzył obowiązki Komendanta Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach podkomisarzowi Marcinowi Ziachowi. Doświadczony policjant służbę w Policji pełni od 2006 roku. W pierwszych latach związany był z Komisariatem Policji II w Wałbrzychu, gdzie m.in. pracował na stanowiskach referenta, a następnie detektywa w wydziale kryminalnym tej jednostki. W 2018 roku podkomisarz Marcin Ziach awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach.

Szansę na dalszy rozwój zawodowy otrzymał także mł. asp. Arkadiusz Rusiecki, który z Policją, ale i również z Boguszowem-Gorcami związany jest od 2011 roku. Zanim powierzone zostały mu obowiązki zastępcy komendanta pracował na stanowiskach referenta zespołu kryminalnego, zajmował się sprawami nieletnich, a od 2019 roku był kierownikiem rewiru dzielnicowych w tej jednostce.

Odchodzący na emeryturę po ponad 30 latach służby nadkomisarz Grzegorz Wasilewski natomiast przez wiele lat pracował w prewencji, między innymi w nieistniejącym już Komisariacie Policji V w Wałbrzychu. W roku 2000 został referentem, a w roku 2005 detektywem referatu kryminalnego w tej jednostce. W 2006 roku przeniósł się jednak do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie w wydziale kryminalnym pełnił służbę jako detektyw, a następnie specjalista. Od 2013 roku był Zastępcą Naczelnika Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą, a Komendantem Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach został w roku 2020.

Twoja reakcja na artykuł?

13
43%
Cieszy
5
17%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
13%
Złości
6
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group