• Wtorek, 22 stycznia 2019
  • Godz. 0:46
  • Imieniny: Anastazego, Doriana, Wincentego
  • Czytających: 3880
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zmiany w komunikacji miejskiej w związku z 19. Toyota Półmaraton Wałbrzych

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 10 sierpnia 2018, 8:36
Aktualizacja: 8:39
Autor: red
Fot. archiwum
W niedzielę 19 sierpnia w godz. 9:00 – 15:00 zorganizowana zostanie kolejna edycja półmaratonu wałbrzyskiego „19 Toyota Półmaraton Wałbrzych”, którego trasa biegu poprowadzona zostanie głównymi ulicami Śródmieścia oraz Nowego Miasta, powodując poniższe zmiany w układzie tras i lokalizacji przystanków komunikacji miejskiej.

> Linie: A, 11, 12 w kierunku Podgórza z ulicy Kolejowej skierowane zostanie ulicą Sikorskiego do ulicy Niepodległości, natomiast w drodze powrotnej w kierunku Starego Zdroju autobusy pojadą ul. Sikorskiego, Kolejową gdzie za skrzyżowaniem z ul. Wysockiego ustanowiony zostanie przystanek zastępczy.

> Linia C, autobusy kursować będą przez ul. Sikorskiego do Galerii Victoria /bez wjazdu na przystanki położone przy ul. 1 Maja i Placu Solidarności/.

> Linia 2, w kierunku Sobięcina i Piaskowej Góry autobusy będą kursować przez ul. Sikorskiego, omijając przystanki przy ul. Chrobrego 1, Nowy, Świat, Limanowskiego, Placu Solidarności i 1 Maja – ZUS.

> Linia 5, w kierunku Rusinowa skierowana zostanie ulicami: Kolejową (dodatkowy przystanek za skrzyżowaniem z ul. Wysockiego), Parkową, 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót) i dalej do Rusinowa, natomiast z Rusinowa w kierunku Szczawna Zdroju autobusy pojadą ul. 11 Listopada, Piłsudskiego (nawrót), Parkową, Kolejową do ul. Wysockiego, gdzie naprzeciwko hali OSiR utworzony zostanie zastępczy przystanek,

Odjazdy w kierunku Jedliny – Zdroju, Walimia, Głuszycy realizowane będą z zastępczego przystanku przy ul. Kolejowej.

> Linia 15, przystanek końcowy i początkowy przeniesiony zostanie z ul. Wysockiego na ul. Sikorskiego, linia kursować będzie w kierunku Glinika Nowego przez ul. Sikorskiego do ul. Moniuszki.Kursy w kierunku Nowego Miasta realizowane przez ul. Kolejową /przystanek zastępczy/, Parkową, 11 Listopada do ul. Piłsudskiego (nawrót przez ul. Kubeckiego) i z powrotem przez ul. 11 Listopada do ul. Sikorskiego.

Dodatkowo na zamkniętym odcinku drogi pomiędzy Placem Tuwima a Dworcem Głównym z częstotliwością co 30 minut kursować będzie autobus zastępczy.

Zamknięcie ulic planowane jest na godz. 9:00, z wyjątkiem ul. Sikorskiego gdzie zmiany w organizacji ruchu wystąpią już od godz,. 6:00 (po godz. 6:00 ruch odbywać się będzie wyłącznie zachodnią częścią drogi.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group