Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 4025
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Zmiany w urzędzie

Środa, 24 lipca 2019, 10:35
Aktualizacja: Czwartek, 25 lipca 2019, 8:22
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Zmiany w urzędzie
Fot. UM Szczawno–Zdrój
Mieszkańcy, odwiedzający szczawieński urząd, widzą zmiany, jakie zachodzą w związku z remontem i przystosowaniem obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tym najbardziej widocznym elementem jest winda, która działa już od końca kwietnia, ale są także inne, poprawiające funkcjonowanie, zmiany.

Punkt Obsługi Interesanta, który dotychczas znajdował się w ciasnym pokoju nr 5 na parterze, został przeniesiony do pokoju nr 2 – są to pierwsze, duże szklane drzwi po prawej stronie, na które Państwo natrafią zaraz po wejściu do urzędu. Pomieszczenie jest duże, wkrótce zostanie także wyposażone w stolik i krzesła dla osób oczekujących. Naprzeciwko pokoju nr 2 znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Przy Punkcie Obsługi Interesanta mieści się także Wydział Gospodarki Lokalowej i Komunalnej, tu zrealizują Państwo sprawy związane m. in. z odpadami i cmentarzami, mieszkania komunalnymi i drogami.

Numery telefonów:
* do Punktu Obsługi Interesanta – 74 849 39 05
* Wydział Gospodarki Lokalowej i Komunalnej – 74 849 39 09
- Budowa windy i reorganizacja wydziałów ma na celu przede wszystkim ułatwienie mieszkańcom załatwiania spraw w urzędzie i zwiększenie dostępności zwłaszcza dla osób mających problemy z poruszaniem się – podkreśla burmistrz Marek Fedoruk. – Przez wiele miesięcy mieszkańcy musieli poruszać się tak naprawdę trochę na placu budowy, ale inwestycja już się zakończyła, trwają ostatnie przenosiny i zmiany organizacyjne, prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości.

Inwestycja pod nazwą Budowa szybu dźwigu osobowego oraz przebudowa budynku Urzędu Miejskiego realizowana była od 2018 roku, koszt to 820.000 zł.

Warto dodać, że w holu urzędu stanęły także pojemniki do segregacji odpadów, aby urzędnicy także w miejscu pracy mogli segregować śmieci. Wkrótce mniejsze pojemniki pojawią się na każdym piętrze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
100%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group