Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4263
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Zmodernizowali system

Czwartek, 28 listopada 2019, 8:43
Aktualizacja: Piątek, 29 listopada 2019, 8:51
Autor: red
REGION, Głuszyca: Zmodernizowali system
Fot. użyczone
Dzięki zakończonej inwestycji DZT mieszkańcy osiedla „Słoneczne Wzgórze” w Głuszycy mają sprawniejszy system cieplny – bardziej niezawodny i ekologiczny, bo emitujący mniej CO2 i substancji szkodliwych.

Większa niezawodność i wydajność

Modernizacji uległa sieć cieplna oraz kotłownia gazowa przy ulicy Łukasiewicza 55A. Mieszkańcy mogą czuć się „bezpieczniejsi” – zwiększona została niezawodność dostaw ciepła. To także oszczędności i ograniczenie zużycia gazu ziemnego, a co za tym idzie mniejsze rachunki. W ramach inwestycji wymieniono istniejącą sieć cieplną kanałową na nową sieć preizolowaną – zlikwidowano stare komory ciepłownicze i zastąpiono je nowymi studzienkami zaworowymi wyposażonymi w zawory preizolowane. Natomiast w kotłowni zainstalowano dwa nowej generacji kotły gazowe. To nie wszystko, do końca roku zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, które wyprodukują energię elektryczną na potrzeby kotłowni.
– Planując realizację projektu w Głuszycy mieliśmy na uwadze wzrost wydajności produkcji energii i zwiększenie niezawodności energetycznej. Jesteśmy zadowoleni z ekologicznego wymiaru inwestycji, w wyniku modernizacji znacznie zostanie ograniczona emisja CO2 aż o 75,7 ton w skali roku – wyjaśnia Jolanta Suława, Prezes Grupy DZT.

Całkowity koszt modernizacji systemu cieplnego w Głuszycy zamknął się w kwocie 1 621 352 PLN brutto. Inwestycja została dofinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach „Gospodarki niskoemisyjnej” przy wsparciu kredytu z Funduszu Regionu Wałbrzyskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group