Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1752
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znają zasady bezpieczeństwa

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 29 stycznia 2010, 11:58
Aktualizacja: 16:41
Autor: szela
Fot. szela
„Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. To staropolskie przysłowie legło u podstaw idei konkursu plastycznego „Włączmy bezpieczeństwo”. W rywalizacji wzięły udział przedszkolaki oraz dzieci z klas 1– 3 z pięciu powiatów regionu wałbrzyskiego.

Wpłynęło 318 prac z ponad 50 szkół, przedszkoli i świetlic środowiskowych. Na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród dzieci przyjechały do Komendy Miejskiej Policji, a upominki wręczał sam komendant, Janusz Figiel wraz z dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Mariuszem Jagodzińskim z Urzędu Marszałkowskiego.

Uczestnicy konkursu, wcześniej zapoznani z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, rysowali kredkami i malowali farbkami przeróżne sytuacje, jakie zdarzają się na co dzień w ruchu ulicznym. Obrazki ostrzegały, informowały i dowodziły znakomitej znajomości tematu. Hitem okazała się praca Martyny Ryś z Zespołu Świetlic Środowiskowych nr 4 w Boguszowie Gorcach. Dziewczynka wykonała planszę w postaci znaku drogowego z rysunkiem, który przedstawia sytuację na przejściu dla pieszych i napis „Czerwone – stop”. Laureatka, oprócz innych upominków, dostała sympatycznego, pluszowego misia. Drugie miejsce przyznano Oli Bartosz z Boguszowa Gorc, a trzecie Elizie Pucyk ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Wałbrzychu. Nagrody otrzymało 25 małych artystów, a 15 prac wyróżniono. Ich wykonawcy dostali w prezencie eleganckie plecaki. Nie zapomniano też o upominkach dla opiekunów i rodziców.

To jednak nie był koniec atrakcji. Wałbrzyscy policjanci postanowili pokazać dzieciom swoją pracę od kuchni. Na początek funkcjonariuszka Magdalena Korościk zaprezentowała uczniom strój policjanta, udającego się na spodziewane zamieszki z udziałem kibiców. Jedna z dziewczynek, pełniąc rolę modelki, wkładała po kolei kamizelkę odporną na uderzenie kamienia, ochraniacze na nogi i w końcu hełm z osłoną na twarz. Dzieci zwiedziły budynek komendy, zajrzały też do centrum dowodzenia, czyli biura oficera dyżurnego.

Obrazki namalowane przez dzieci nie będą leżały bezczynnie w zakurzonym archiwum. Zostaną wykorzystane w publikacjach i akcjach promujących bezpieczeństwo.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group