Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 2824
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zniszczył i znieważył

Czwartek, 22 października 2020, 14:25
Autor: red
Wałbrzych: Zniszczył i znieważył
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony poniedziałek wieczorem policjanci Wydziału Prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali informację o nastolatku, który demoluje zaparkowany w dzielnicy Piaskowa Góra samochód.

Z relacji pokrzywdzonego wynikało, iż 19 października około godziny 19:30 jego pasierb zaczął demolować samochód zaparkowany przy ul. Broniewskiego w Wałbrzychu, rozbijając w nim szyby oraz dewastując pokrywę silnika, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Straty w mieniu wstępnie oszacowane zostały przez ojczyma, czyli właściciela pojazdu, na łączną kwotę około 1,5 tysiąca złotych.

W toku wykonanych bezpośrednio po zgłoszeniu czynności, policjanci zatrzymali nieletniego kilkaset metrów dalej przy ul. Głównej. Mundurowi od razu wyczuli od 16-latka woń alkoholu. Okazało się, że młody wałbrzyszanin znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,5 promila tej substancji w jego organizmie. Nastolatek dodatkowo znieważył funkcjonariuszy słowami wulgarnymi oraz naruszył ich nietykalność cielesną. Był również decyzją sądu poszukiwany w celu doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego, gdyż wcześniej m.in. sprawiał problemy wychowawcze członkom najbliższej rodziny.

O losie 16-latka po raz kolejny zadecyduje sąd rodzinny. Przypominamy, że według ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
6
75%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group