Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "Żółte żonkile" w Starej Kopalni

Środa, 26 kwietnia 2017, 16:30
Aktualizacja: Piątek, 28 kwietnia 2017, 9:41
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: "Żółte żonkile" w Starej Kopalni
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyły się uroczyste obchody 74. rocznicy powstania w getcie warszawskim – "Żółte żonkile".

Podczas uroczystości przypomniana została tragiczna historia powstania w getcie warszawskim, które rozpoczęło się 19 kwietnia i trwało do połowy maja 1943 roku. Powstanie w getcie, którego bezpośrednią przyczyną była decyzja jego likwidacji, było pierwszą akcją zbrojną podjętą przez polskie organizacje podziemne przeciwko hitlerowcom na tak dużą skalę.

W ramach obchodów młodzież z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi zaprezentowała przedstawienie pod tytułem „A jedyna broń to… liczba” a uczniowie Gimnazjum Nr 6 program artystyczny „Słowo, które nie ginie nigdy”.

Organizatorami akcji "Żółte żonkile" byli: Publiczne Gimnazjum Nr 6 im. Janusza Korczaka w Wałbrzychu, Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im. Komisji Edukacji Narodowej w Wałbrzychu, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group