Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3088
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zostań „Bezpiecznym Kierowcą 2012”

Czwartek, 22 marca 2012, 14:31
Aktualizacja: 14:31
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Zostań „Bezpiecznym Kierowcą 2012”
Fot. użyczone
To, że prowadzisz samochód wcale nie oznacza, że jesteś dobrym kierowcą. Zaraz po zdaniu egzaminu na prawo jazdy rozpoczyna się Twoja wielka walka o przetrwanie na drodze. Pomyśl o bezpieczeństwie swoim, pasażerów, którzy z Tobą podróżują oraz o innych uczestnikach ruchu drogowego, spotykanych na ulicach każdego dnia. „Poczuj klimat” do doskonalenia siebie i weź udział w bezpłatnym szkoleniu i zostań „Bezpiecznym Kierowcą 2012”.

Do podnoszenia swojej świadomości w kierowaniu samochodem i do szlifowania techniki jazdy, już od lat namawiają Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego, Toyota Motor Manufacturing Poland. To właśnie z myślą o kierowcach, których czasem gubi rutyna powstała kampania społeczna „Ekologicznie i Bezpiecznie” oraz konkurs „Bezpieczny Kierowca”.

W ramach bezpłatnych szkoleń, każdy ma szansę poznać swoje błędy i otrzymać cenne wskazówki, jak eliminować groźne zachowania za kółkiem. Warunek jest jeden. Trzeba posiadać prawo jazdy min. kategorii „B”. Następnie należy wejść na stronę www.bezpieczny-kierowca.pl, wypełnić formularz zgłoszeniowy i mieć odrobinę szczęścia w losowaniu.

W tym roku w ramach „Bezpiecznego Kierowcy” przeszkolono już grupę pracowników wałbrzyskiej fabryki Toyoty. W kursie, z okazji Walentynek, wzięły też udział pary zakochanych.

W dniach 10- 11 marca 2012 na parkingu pod Toyotą Motor Manufacturing Poland szkoliły się panie.
- Kilkanaście uczestniczek kursu zdecydowanie udowodniło, że nie ustępuje mężczyznom za kierownicą. Panie z zainteresowaniem wysłuchiwały uwag instruktorów i z dużą starannością wprowadzały je w życie. Tam, gdzie ich umiejętności były mniejsze, tam rozsądek i dokładność były górą. Panie wykazały po raz kolejny, że bardzo dobrze znają przepisy ruchu drogowego – mówi Piotr Starczukowski, instruktor i założyciel Akademii Bezpiecznej Jazdy.

- Dowiedziałam się tylu ważnych rzeczy, o których nikt wcześniej mi nie mówił – relacjonuje Magdalena Marczak, mieszkanka Jedliny Zdroju. - Prosty przykład. Jazda na tzw. „luzie”, którą wszyscy uważają za oszczędną jest po prostu niebezpieczna i do tego wcale nie powoduje zmniejszania spalania, a wręcz przeciwnie – podsumowuje kursantka.

Dodatkową atrakcją bezpiecznego spotkania dla kobiet były jazdy Toyotą Prius. Duży podziw u pań wzbudzały osiągi tego auta i system wspomagający parkowanie. Bezstopniowa skrzynia biegów i welurowa tapicerka przypadły do gustu ceniącym wygodę i komfort podróżowania. Szkolenie kończyło się wręczeniem pamiątkowych certyfikatów.

Więcej porad i informacji na www.bezpieczny-kierowca.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group