Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3368
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Zostań krawcem

Czwartek, 23 maja 2019, 6:46
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Zostań krawcem
Fot. użyczone
Dobry fach to dzisiaj skarb. Zwłaszcza jeśli chodzi o rzemieślników. Dlatego szczawieński Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej–Curie szczególnie promuje kierunek, który może mieć sporą przyszłość. Szkoła prowadzi nabór do szkoły branżowej I stopnia o specjalności krawiec.

- Kilka miesięcy temu Zespół Szkół w Szczawnie-Zdroju nawiązał współpracę z firmą John Cotton Europe, producentem wysokiej jakości kołder i poduszek, mającą siedzibę w Szczawnie-Zdroju (na terenach inwestycyjnych przylegających do obwodnicy Szczawna-Zdroju). Firma potrzebuje też wykwalifikowanych pracowników, którzy po trzyletnim kształceniu w branżowej szkole mogliby być zatrudnieni w zakładach – mówi Iwona Czech, wicedyrektor szkoły. – Podpisaliśmy z zarządem firmy John Cotton porozumienie, na mocy którego prowadzimy m.in. wspólne działania promocyjne tego kierunku.

Jedną z form współpracy był wizyta w zakładzie, aby na własne oczy zobaczyć produkcję. Podczas zwiedzania młodzież zadawała pytania dotyczące materiałów, z których powstają gotowe wyroby oraz warunków pracy i zatrudnienia. Stanowisk pracy jest sporo m.in: pakowacz, pomocnik pakowacza, szwacz, operator maszyny rolującej, krojczy, magazynier, mechanik, ślusarz, team leader, kierownik, kontroler jakości, specjalista do spraw jakości, menadżer jakości, pracownik działu planowania, działu zakupów i.in. Zakłady dają zatem szerokie możliwości zatrudnienia i awansu.

Zapraszamy uczniów kończących szkołę podstawową lub gimnazjum do Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawie-Zdroju celem dalszego kształcenia w branżowej szkole I stopnia na kierunku krawiec, młodzież zainteresowaną współpracą z firmą John Cotton w zakresie teoretycznego i praktycznego edukowania ucznia na wykwalifikowanego pracownika, gotowego podjąć pracę w zakładach. Rekrutacja trwa, chętni mogą zgłosić się do sekretariatu Zespołu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawie-Zdroju przy ulicy Kolejowej 2, aby wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły. W razie pytań prosimy dzwonić na numer: 577 950 301 lub 74 843 26 07.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
25%
Złości
3
38%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group