Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2572
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: "ZOSTAW SAMOCHÓD – JEDŹ AUTOBUSEM"

Niedziela, 21 września 2014, 9:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 22 września 2014, 21:53
Autor: red.
Wałbrzych: "ZOSTAW SAMOCHÓD – JEDŹ AUTOBUSEM"
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Wałbrzychu odbyły się uroczyste obchody Europejskiego Dnia bez Samochodu, pod hasłem "ZOSTAW SAMOCHÓD – JEDŹ AUTOBUSEM". Impreza obfitowała w wiele atrakcji takich jak pokazy, występy, prelekcje i konkursy z cennymi nagrodami.

Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki na wałbrzyskim Rynku, skąd po otrzymaniu okolicznościowych koszulek i paradzie rowerów uczestnicy akcji w eskorcie Policji i Straży Miejskiej przejechali na teren Aqua-Zdroju, gdzie czekało na nich dużo atrakcji. Rozegrano kilka konkursów - między innymi konkurs wiedzy o ekologii, konkurs na temat komunikacji miejskiej i konkurs wiedzy o Europejskim Dniu bez Samochodu. W specjalnie do tego przystosowanym autobusie marki Ikarus można było podziwiać prace zgłoszone do konkursu plastycznego pod nazwą "Bez spalin w Wałbrzychu - zielone miasto". Odbyło się też rozstrzygniecie konkursu „Konduktor na medal”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego. Widzowie oprócz sporej dawki cennych informacji z zakresu udzielania pierwszej pomocy mogli też zapoznać się z wyposażeniem karetki ratunkowej. Równie ciekawy był pokaz rowerów elektrycznych Straży Miejskiej, ponieważ wałbrzyscy Strażnicy udostępnili jeden ze swoich rowerów publiczności i każdy - oczywiście pod okiem Strażnika - mógł się na takim rowerze przejechać. Młodzież z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju zaprezentowała mobilne laboratorium i wiele opowiadała o ekologii i prowadzonych przez siebie badaniach. A wszystko to przeplatane było występami artystycznymi.

Organizatorem wałbrzyskich obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu był Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu a patronat nad nią objął Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Celem tej cyklicznej, przeprowadzanej w Wałbrzychu od 2005 roku akcji jest kształtowanie zachowań społecznych dotyczących korzystania ze środków transportu publicznego, promowanie komunikacji miejskiej i ścieżek rowerowych.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group