Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 2692
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Zostaw w tyle lokalnych rywali dzięki dobrym lokatom w Google

Piątek, 8 listopada 2019, 6:43
Aktualizacja: 8:18
Autor: red
Kraj: Zostaw w tyle lokalnych rywali dzięki dobrym lokatom w Google
Fot. użyczone
Lokalny rynek, na którym liczba potencjalnych klientów jest ograniczona, to nierzadko pole zażartej walki pomiędzy działającymi na nim podmiotami. Każdy oręż może okazać się tu użyteczny, najskuteczniejszy będzie jednak ten, który pozwoli nam wykorzystać możliwości, jakie otwiera przed nami internet. Bez niego nie obywa się wszak coraz więcej czynności – również tych dotyczących korzystania z usług, które mamy tuż za rogiem!

Często nawet to, co jest tuż za naszym oknem poznajemy w internecie

Zbudowanie sobie dobrej opinii na lokalnym rynku i zyskanie grona stałych klientów to zawsze dobra droga do sukcesu, coraz częściej jednak nie wystarczy zawalczyć o nich raz. Pierwszą czynnością poprzedzającą dokonanie wielu zakupów czy udanie się po dowolne usługi jest dziś wzięcie do ręki telefonu lub uruchomienie komputera. Łatwość i szybkość uzyskiwania informacji w sieci powoduje, że dla wielu jest to źródło wykorzystywane szerzej niż bezpośrednia obserwacja własnego otoczenia.

Poza tym nie wszyscy z naszych potencjalnych klientów będą mieli okazję jakkolwiek zetknąć się z nami wcześniej – czy to z szyldem, czy reklamą w lokalnych mediach. Przyjezdni goście poszukujący lokalu gastronomicznego, warsztatu samochodowego, bądź innego miejsca, z którego skorzystają na miejscu, także rozpoczną poszukiwania w Google. Bądź więc obecny właśnie tam i docieraj zarówno do miejscowych, jak i tych, którzy będą mieli szansę przekroczyć Twój próg tylko raz!

Wyszukiwarka rozpoznaje położenie urządzeń, na których jest wykorzystywana. Nawet jeśli użytkownik nie uściśla zapytań pod względem lokalizacji, zostaną mu wskazane te propozycje, które są aktualnie w jego zasięgu. To możesz być także Ty. Pod warunkiem, że o to zadbasz. Jak? Zostaw to fachowcom, którzy wykonają pozycjonowanie stron Twojej firmy!

Umiejętne pozycjonowanie stron to pewna droga do sukcesu

Zakres prac, jakich wymaga pozycjonowanie lokalne nie różni się bardzo od tych niezbędnych wówczas, gdy walczymy o uwagę internautów z całego kraju. Wykonawszy wnikliwy audyt, trzeba zająć się optymalizacją, która, jak przypominają specjaliści z firmy AFTERWEB, obejmuje dziś bardzo wiele aspektów technicznych. Jedną z nich jest np. responsywność, czyli przystosowanie do wyświetlania na urządzeniach mobilnych z ekranami o różnych wymiarach. Zadbanie o nią nie tylko pozwoli nam na lepszą ocenę ze strony algorytmów Google, ale także na to, by nie zniechęcił się do nas spieszący się przechodzień poszukujący w telefonie dostępnych w okolicy usług.

Poza tym, niezbędna jest właściwa struktura, wysoka szybkość ładowania, czy wolny od błędów kod i wiele innych cech – webmaster z profesjonalnego zespołu SEM nie pominie żadnego z licznych drobiazgów. Ty zajmij się w tym czasie tym, w czym sam jesteś mistrzem!
Trzeba także zadbać o uwzględniającą lokalizację bazę linków, szeroką obecność w sieci naszych danych teleadresowych, pomocna będzie także wizytówka w Google Moja Firma.

Wreszcie – właściwa strategia. W dużych ośrodkach, takich jak np. Warszawa czy Kraków konieczne może być zawężenie interesującego nasz obszaru, np. do konkretnej dzielnicy. Który głodny turysta przejdzie w poszukiwaniu lokalu całe miasto? Walcz o tych, którzy rzeczywiście są w Twoim zasięgu i podnieś swój zysk!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group