Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 3192
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zrobią drogi w gminie Stare Bogaczowice

Wiadomości: REGION, Stare Bogaczowice
Środa, 18 lutego 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:11
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Współpraca władz gminy Stare Bogaczowice z Zarządem Powiatu Wałbrzyskiego zaowocuje już w najbliższych miesiącach przeprowadzeniem kilku inwestycji drogowych.

Dzięki wsparciu radnego powiatowego Bogusława Uchmanowicza, w załączniku inwestycyjnym do uchwały budżetowej na rok 2015, znalazły się dwie inwestycje z terenu Starych Bogaczowic. Pierwsza z nich – przebudowa mostu w Gostkowie, obiektu w ciągu drogi 3464D – nie było w pierwotnym projekcie uchwały, mimo że most ten został uszkodzony podczas obfitych opadów deszczu w maju i czerwcu 2013 roku. Wartość jego przebudowy została oszacowana na 350 tys. zł.

Druga, to planowana inwestycja przebudowy drogi powiatowej 3466D w Gostkowie, szczególnie doświadczonej podczas intensywnych opadów deszczu w lipcu 2012 roku. Rekonstrukcja tego ciągu komunikacyjnego ma kosztować ok. 400 tys. zł. Te dwa zadania zostaną wykonane w 2015 dzięki środkom własnym powiatu wałbrzyskiego, a także uzyskanej 11 lutego 2015 promesy. Dotacja w wysokości 600 tys. zł pochodzić będzie z rezerwy celowej budżetu państwa, w ramach zadań własnych związanych z remontem, odbudową lub przebudową obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku klęsk żywiołowych.

Na terenie gminy Stare Bogaczowice jest ponad 31 km dróg powiatowych oraz kilka wymagających naprawy obiektów inżynieryjnych. Część tamtejszych dróg jest w złym stanie, są wśród nich też fragmenty gruntowe wymagające utwardzenia nawierzchni. Konieczność poprawy stanu dróg była przedmiotem wielu spotkań roboczych wójta Gminy Mirosława Lecha, jego zastępcy Bohdana Stochaja, radnego powiatu Bogusława Uchmanowicza oraz Członków Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

Wśród zaplanowanych dodatkowo na ten rok zadań modernizacyjnych realizowanych ze środków własnych powiatu wałbrzyskiego na terenie gminy Stare Bogaczowice znalazły się:
- przebudowa i modernizacja odcinka 0,840 km drogi powiatowej 3466D w Gostkowie,
- wykonanie podbudowy oraz utwardzenia nawierzchni dwóch fragmentów powiatowych dróg gruntowych: 3357D w przysiółku Wrony i odcinek 3466D Gostków-Pustelnik.

Zaplanowane zostało także zadanie wspólne powiatu wałbrzyskiego i Gminy Stare Bogaczowice polegające na utwardzeniu nawierzchni części pasa drogowego drogi powiatowej przy ul. Głównej 161 w Starych Bogaczowicach. Działania te poprawią estetykę modernizowanej przestrzeni, ale przede wszystkim przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa kierujących i pieszych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group