• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 22:08
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 3998
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Zrobili 100 kilometrów dróg

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Piątek, 12 października 2018, 9:34
Autor: red
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
W środę 10 października odbyło się uroczyste otwarcie 100 kilometra wyremontowanych dróg powiatowych w obecnej kadencji.

Na skrzyżowaniu dróg w kierunku Sadów Dolne z ul. Tarnopolską uroczystego otwarcia dokonali Członkowie Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. W ceremonii udział wzięli: Kamil Krzysztof Zieliński- Wicewojewoda Dolnośląski, Mirosław Lech- Wójt Gminy Stare Bogaczowice, Adam Górecki- Wójt Gminy Czarny Bór, Radni Powiatu Wałbrzyskiego: Józef Piksa, Krzysztof Krajewski, Bogusław Uchmanowicz, Arkadiusz Mucha, Mirosław Lubiński- senator V kadencji, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu kom. Damian Gawron, strażacy z OSP Stare Bogaczowice, przedstawiciele wykonawców firmy COM-D z Jawora, Przedsiębiorstwa drogowego „TRAKT” , Maria i Ryszard Kotuła z firmy Remar s.c., pracownicy wydziału Infrastruktury Powiatu i Ochrony Środowiska Starosta Powiatowego w Wałbrzychu, zaproszeni goście oraz mieszkańcy.

Na remonty i modernizacje dróg i chodników Powiat Wałbrzyski wydał blisko 30 000 000 zł.
- Powiat Wałbrzyski liderem inwestycji drogowych! Dzisiaj dokonaliśmy uroczystego przecięcia wstęgi na setnym kilometrze wyremontowanych dróg powiatowych. Ten wynik to efekt ciężkiej pracy Zarządu, radnych koalicji oraz pracowników Starostwa Powiatowego i wykonawców robót. Nie odnieślibyśmy tego sukcesu bez pozyskanych środków zewnętrznych, za co dziękuję Wojewodzie, a także współpracy z włodarzami gmin. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia Mieszkańców naszego powiatu - powiedział Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura.

- Dzięki dobrej współpracy ponad podziałami politycznymi, pomimo niewielkiego budżetu, jakim dysponuje powiat wałbrzyski, od początku kadencji stawiałem na poprawę infrastruktury drogowej. Obiecałem wyremontować 100 km dróg i słowa dotrzymałem. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Jestem wymagającym szefem, ale uważam, że każda złotówka wydana z budżetu, musi być wydana jak najefektywniej i nie możemy sobie pozwolić na błędy – mówił Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~świetni drogowcy 12-10-2018 9:41
sami fachowcy od dróg tylko kto będzie po nich jeździł jak za chwilę zabraknie diesli, a elektryka nie ma gdzie doładować?
~??? 12-10-2018 9:53
Sady Dolne to powiat wałbrzyski, czy jaworski?
~Franek 12-10-2018 17:33
Wałbrzyski do połowy a dalej jaworski
~Edek 12-10-2018 20:51
Zona Cichury też budowała? Zobaczymy po zimie jak drogi będą wyglądać a napiszcie jeszcze jak powiat zadłuzyliście bo środków na te drogi nie pozyskaliście żadnych!
~Malina 13-10-2018 7:05
Jak zwykle elita do otwierania a prawdziwa prawda pracy radnych cichutko po laury to ci co sa na gorze a dzieki komu tam jestescie dzieki malutkim

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group