Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2947
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Zrobili 100 kilometrów dróg

Piątek, 12 października 2018, 9:34
Autor: red
powiat wałbrzyski: Zrobili 100 kilometrów dróg
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
W środę 10 października odbyło się uroczyste otwarcie 100 kilometra wyremontowanych dróg powiatowych w obecnej kadencji.

Na skrzyżowaniu dróg w kierunku Sadów Dolne z ul. Tarnopolską uroczystego otwarcia dokonali Członkowie Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. W ceremonii udział wzięli: Kamil Krzysztof Zieliński- Wicewojewoda Dolnośląski, Mirosław Lech- Wójt Gminy Stare Bogaczowice, Adam Górecki- Wójt Gminy Czarny Bór, Radni Powiatu Wałbrzyskiego: Józef Piksa, Krzysztof Krajewski, Bogusław Uchmanowicz, Arkadiusz Mucha, Mirosław Lubiński- senator V kadencji, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu kom. Damian Gawron, strażacy z OSP Stare Bogaczowice, przedstawiciele wykonawców firmy COM-D z Jawora, Przedsiębiorstwa drogowego „TRAKT” , Maria i Ryszard Kotuła z firmy Remar s.c., pracownicy wydziału Infrastruktury Powiatu i Ochrony Środowiska Starosta Powiatowego w Wałbrzychu, zaproszeni goście oraz mieszkańcy.

Na remonty i modernizacje dróg i chodników Powiat Wałbrzyski wydał blisko 30 000 000 zł.
- Powiat Wałbrzyski liderem inwestycji drogowych! Dzisiaj dokonaliśmy uroczystego przecięcia wstęgi na setnym kilometrze wyremontowanych dróg powiatowych. Ten wynik to efekt ciężkiej pracy Zarządu, radnych koalicji oraz pracowników Starostwa Powiatowego i wykonawców robót. Nie odnieślibyśmy tego sukcesu bez pozyskanych środków zewnętrznych, za co dziękuję Wojewodzie, a także współpracy z włodarzami gmin. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa i komfortu życia Mieszkańców naszego powiatu - powiedział Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura.

- Dzięki dobrej współpracy ponad podziałami politycznymi, pomimo niewielkiego budżetu, jakim dysponuje powiat wałbrzyski, od początku kadencji stawiałem na poprawę infrastruktury drogowej. Obiecałem wyremontować 100 km dróg i słowa dotrzymałem. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Jestem wymagającym szefem, ale uważam, że każda złotówka wydana z budżetu, musi być wydana jak najefektywniej i nie możemy sobie pozwolić na błędy – mówił Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group