Piątek, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2764
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zrobiliśmy wszystko co możliwe, by świdniczanie mieli park wodny [OŚWIADCZENIE PREZYDENTA ŚWIDNICY]

Wiadomości: Świdnica
Niedziela, 17 lutego 2013, 6:15
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Świdniccy radni podczas piątkowej sesji Rady Miasta podjęli decyzję odnośnie przyszłości spółki „Inwestycje Świdnickie”, która miała zbudować w mieście park wodny.

Aquaparku jednak na razie nie będzie – szesnastu radnych uznało, że miasta zwyczajnie nie stać na zaciągnięcie ponad 80–milionowego kredytu na takie przedsięwzięcie, siedmiu było za uratowaniem spółki „Inwestycje Świdnickie”.

Poniżej prezentujemy oświadczenie Prezydenta Świdnicy

Nie pomogła długa lista argumentów „za” m. in. zgodna z sugestiami mieszkańców propozycja „odchudzenia” inwestycji o miliony złotych, o kolejne miliony tańsze finansowanie oraz ogromne oszczędności w wydatkach na przestarzały kompleks przy ul. Równej.

W tej sprawie wszystko już zostało powiedziane. Przeciwnicy pozostali nieprzekonani do dobrego projektu, wahający się postanowili do nich dołączyć. Wielka szkoda, że kolejną decyzją zmarnowane zostały lata przygotowań do największej inwestycji w naszym mieście.

W związku z piątkową decyzją Rady przyjąłem rezygnację złożoną przez prezesa spółki Inwestycje Świdnickie. W ślad za tym ruszą procedury zmierzające do sprawnego zakończenia bytu spółki.

Jednocześnie zapewniam, że do projektu wrócimy w nowej kadencji Rady Miejskiej, bo Świdniczanie w większości chcą aquaparku i na niego zwyczajnie zasługują.

Wojciech Murdzek
Prezydent Miasta Świdnicy

Prezentację można zobaczyć na załączonych zdjęciach

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group