Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 6156
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: ZUS kieruje do sanatoriów

Piątek, 5 marca 2021, 10:31
Aktualizacja: 12:52
Autor: red
Wałbrzych/REGION: ZUS kieruje do sanatoriów
Fot. red
ZUS znowu kieruje do sanatorów na rehabilitację w ramach prewencji rentowej. Wyjazdy zostaną wznowione od 15 marca 2021 roku. Osoby, które będą z nich korzystać muszą pamiętać o kilku ważnych rzeczach, wśród których najważniejszy jest negatywny test na Covid–19.

Osobie, która została skierowana na rehabilitację leczniczą w systemie stacjonarnym, ZUS przekaże zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację wraz z ulotką informacyjną. Takie zawiadomienia dostaną również te osoby, które otrzymały je wcześniej, a ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z nich skorzystać.
- Gdy ktoś dostanie zawiadomienie o wyjeździe powinien przekazać swój numer telefonu do oddziału ZUS, który skierował na rehabilitację albo do ośrodka rehabilitacyjnego, do którego jest skierowanie – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - Warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji leczniczej w systemie stacjonarnym jest negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 – dodaje.

Jak wyjaśnia rzeczniczka przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego konieczne jest wykonanie testu. O zleceniu wykonania testu poinformuje ośrodek rehabilitacyjny. Test jest bezpłatny i nie może być starszy niż 4 dni.
- Aby test wykonać należy zgłosić się do punktu pobrań, do którego skieruje nas sanatorium i poczekać z wyjazdem na informację czy test jest negatywny – dodaje Kowalska-Matis.

Na badanie należy zabrać dokument tożsamości ze zdjęciem oraz zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą. O wyniku testu poinformuje telefonicznie ośrodek rehabilitacyjny. Co ważne, nie należy planować wyjazdu zanim ośrodek nie poinformuje o negatywnym wyniku testu. Osoby, które przebywają na kwarantannie albo w izolacji muszą pozostać w domu. Ci, którzy nie mogą jechać na rehabilitację powinni poinformować o tym ZUS. Istotne jest również to, że należy poinformować ośrodek rehabilitacyjny o zmianie numeru telefonu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
11%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
6
67%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group