Poniedziałek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 1663
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zwierzęce interwencje

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 13 listopada 2019, 15:31
Aktualizacja: Piątek, 15 listopada 2019, 10:04
Autor: red
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Wałbrzyscy strażnicy miejscy niemal codziennie mają do czynienia z interwencjami dotyczącymi zwierząt – i to nie tylko tych domowych, ale również dzikich.

31 października dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o martwej sarnie leżącej na ul. Uczniowskiej. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Na miejsce została wezwana specjalistyczna firma, która zabrała martwe zwierzę. Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że jeżeli potrąci zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia odpowiednich służb. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara aresztu lub grzywna w wysokości do 5000 zł.

4 listopada dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że w budynku przeznaczonym do rozbiórki przy ul. Chrobrego, znajduje się stado uwiezionych gołębi. Na miejsce udali się funkcjonariusze Eko – patrolu Straży Miejskiej. W zamkniętym gołębniku znajdowało się stado gołębi pocztowych hodowlanych, pozostawionych bez pokarmu i wody. Zwierzęta były osowiałe i wycieńczone, część z nich już nie żyła. Żeby nie dopuścić do śmierci ptaków Straż Miejska skontaktowała się z prezesem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Okręgu Wałbrzyskiego, który zobowiązał się zaopiekować gołębiami do czasu ustalenia ich właściciela.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych strażnicy otrzymali zgłoszenie od mieszkanek naszego miasta o szczeniaku pozostawionym bez opieki przy ul. Zajączka. Piesek mógł mieć około 3 miesiący. Był głodny i spragniony. Szczeniak trafił pod opiekę Fundacji Mam Pomysł, gdzie znalazł schronienie w domu tymczasowym.

5 listopada dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Beethovena w kanale znajduje się uwieziony pies. Funkcjonariusze udali się na miejsce i zastali uwięzione zwierzę. Na miejsce została wezwana Straż Pożarna, która uwolniła psa. Niestety piesek miał poranione łapy, prawdopodobnie próbował sam się uwolnić z pułapki. Natychmiast o tym fakcie zostało powiadomione schronisko. Tam pies otrzymał fachową pomoc medyczną oraz jedzenie i picie.

Twoja reakcja na artykuł?

14
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
5
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~dr dolitlle 13-11-2019 15:46
w razie spotkania w lesie małej sarenki wyglądającej na ukrytą, proszę jej nie dotykać i nie zabierać. Jej matka poszła żerować i ukryła małe, a po dotknięciu jej przez człowieka, jego zapach czasami skłania matkę do porzucenia dziecka.
~ 13-11-2019 18:22
Kierowcy mogliby jeździć zgodnie z przepisami. Niestety co drugi to debil pseudo Kubica. Zwierzęta giną bez szans na ucieczkę z jezdni.
~kierowca 14-11-2019 2:26
A może by tak zamiast straszyć więzieniem kierowców, będących p o s z k o d o w a n y m i w kolizjach spowodowanych przez zwierzęta, należy zabrać się za odpowiedzialność właścicieli zwierząt, w tym Skarb Państwa za zwierzęta dzikie, oraz karać administratorów dróg za brak siatek uniemożliwiających wtargnięcie dzikich zwierząt na jazdnię..
~gohciu 14-11-2019 19:09
A może by kierowca... nie myślał o skarbie państwa, administratorach dróg, braku siatek, pola siłowego nad sobą, karaniu właścicieli zwierząt... tylko używał pojazdu i drogi jak przepisy i rozsądek nakazują... ?!.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group