Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4297
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Zwierzęce interwencje

Środa, 13 listopada 2019, 15:31
Aktualizacja: Piątek, 15 listopada 2019, 10:04
Autor: red
Wałbrzych: Zwierzęce interwencje
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Wałbrzyscy strażnicy miejscy niemal codziennie mają do czynienia z interwencjami dotyczącymi zwierząt – i to nie tylko tych domowych, ale również dzikich.

31 października dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o martwej sarnie leżącej na ul. Uczniowskiej. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Na miejsce została wezwana specjalistyczna firma, która zabrała martwe zwierzę. Niewielu kierowców zdaje sobie sprawę, że jeżeli potrąci zwierzę, obowiązany jest, w miarę możliwości, do zapewnienia mu stosownej pomocy lub zawiadomienia odpowiednich służb. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi kara aresztu lub grzywna w wysokości do 5000 zł.

4 listopada dyżurny Straży Miejskiej otrzymał informację, że w budynku przeznaczonym do rozbiórki przy ul. Chrobrego, znajduje się stado uwiezionych gołębi. Na miejsce udali się funkcjonariusze Eko – patrolu Straży Miejskiej. W zamkniętym gołębniku znajdowało się stado gołębi pocztowych hodowlanych, pozostawionych bez pokarmu i wody. Zwierzęta były osowiałe i wycieńczone, część z nich już nie żyła. Żeby nie dopuścić do śmierci ptaków Straż Miejska skontaktowała się z prezesem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Okręgu Wałbrzyskiego, który zobowiązał się zaopiekować gołębiami do czasu ustalenia ich właściciela.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych strażnicy otrzymali zgłoszenie od mieszkanek naszego miasta o szczeniaku pozostawionym bez opieki przy ul. Zajączka. Piesek mógł mieć około 3 miesiący. Był głodny i spragniony. Szczeniak trafił pod opiekę Fundacji Mam Pomysł, gdzie znalazł schronienie w domu tymczasowym.

5 listopada dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie, że przy ul. Beethovena w kanale znajduje się uwieziony pies. Funkcjonariusze udali się na miejsce i zastali uwięzione zwierzę. Na miejsce została wezwana Straż Pożarna, która uwolniła psa. Niestety piesek miał poranione łapy, prawdopodobnie próbował sam się uwolnić z pułapki. Natychmiast o tym fakcie zostało powiadomione schronisko. Tam pies otrzymał fachową pomoc medyczną oraz jedzenie i picie.

Twoja reakcja na artykuł?

14
70%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
0
0%
Złości
5
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group