Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 2221
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zwróć uwagę na bezdomnych i osoby bezradne, samotne

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 1 stycznia 2015, 6:25
Aktualizacja: 12:31
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Coraz niższe temperatury i okres zimowy to ogromny kłopot dla osób pozostających bez dachu nad głową oraz tych, które są samotne i bezradne w codziennym życiu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Wałbrzychu w związku z coraz niższymi temperaturami powietrza przeprowadzili akcję pod kątem osób bezdomnych. W ramach działań sprawdzili miejsca przebywania takich osób. Skontrolowali ich warunki bytowe, czy posiadają odzież, czy nie są pod wpływem alkoholu. Podczas takich odwiedzin policjanci poinformowali o możliwości skorzystania z noclegu, czy ciepłego posiłku. Ci, którzy nie chcieli otrzymać takiej pomocy zostali zaopatrzeni przez funkcjonariuszy w gorącą herbatę i posiłek.

Policja apeluje, aby nie lekceważyć bezdomnych leżących np. na ulicy albo w krzakach. Jednocześnie przypominamy, że na terenie Wałbrzycha funkcjonuje Integracyjny Dom dla Bezdomnych, który zapewnia schronienie, poprzez przyznanie tymczasowego miejsca noclegowego, osobom bezdomnym, samotnym z terenu miasta Wałbrzycha na podstawie decyzji administracyjnej dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wykaz placówek, organizacji i instytucji pomocowych funkcjonujących na terenie powiatu wałbrzyskiego.

Jadłodajnia
Wałbrzych, ul. Pocztowa 10,
Polski Komitet Pomocy Społecznej

Jadłodajnia
Wałbrzych, ul. Andersa 118
CARITAS Diecezji Świdnickiej

Zagrożenie utraty zdrowia lub życia dotyczy nie tylko osób przebywających na dworze. Niebezpieczne jest także przebywanie w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach. Widząc osobę narażoną na takie wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni.

Policja apeluje do mieszkańców Wałbrzycha o informowanie o sytuacjach, w których zagrożone jest zdrowie i życie ludzi. Z taką informacją można zadzwonić pod numer 997 albo 112. Funkcjonariusze pomogą dotrzeć osobie potrzebującej do odpowiedniej placówki, w której znajdzie pomoc. Policjanci regularnie będą patrolować miejsca, w których często przebywają bezdomni, tj.: dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe. W okresie zimowym w szczególny sposób monitorowane są zjawiska przemocy w rodzinie, gdyż ucieczka z domu w tym czasie może mieć tragiczne skutki. Także alkohol przyczynia się często do tragedii. Pamiętajmy, że alkohol plus mróz i nawet odrobina ludzkiej bezmyślności lub obojętności - zabija.

Każdy szybki sygnał do policji o leżącym na mrozie człowieku lub osobie potrzebującej pomocy może zapobiec tragedii. Policjanci nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego tak ważne jest aby każdy z nas w tym trudnym, zimowym okresie był szczególnie wrażliwy na osoby, które mogą stać się ofiarami mrozu.

ŹRÓDŁO: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group