Niedziela, 16 stycznia
Imieniny: Waldemara, Włodzimierza
Czytających: 3379
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Życzenia dla pielęgniarek

Wtorek, 12 maja 2020, 14:12
Aktualizacja: Środa, 13 maja 2020, 8:35
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Życzenia dla pielęgniarek
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki przypada w rocznicę urodzin Florence Nightingale, zwanej w wiktoriańskiej Anglii „Damą z Lampą” i jest dniem poświęconym wszystkim tym, których powołaniem jest wspieranie drugiego człowieka w czasie choroby, cierpienia i bólu.

W tym roku, nie tylko z racji szczególnej rocznicy – 200-lecia urodzin Nightingale i uznania przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) roku 2020 – Rokiem Pielęgniarki i Położnej, święto opieki medycznej przyszło obchodzić w wyjątkowych okolicznościach.

Z okazji Dnia Pielęgniarek i Pielęgniarzy wyrazy szacunku i uznania dla szlachetnych postaw moralnych i poświęcenia na rzecz drugiego człowieka przekazał również Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski:.
- W imieniu własnym oraz w imieniu Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego pragnę złożyć na ręce Pani Marii Pałeczki – Przewodniczącej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Wałbrzychu podziękowania za trud w umacnianiu zdrowia i w ratowaniu życia pacjentów. Szczególne słowa uznania kieruję do tych z Państwa, którzy pełnią swoje obowiązku w oddziałach zakaźnych, czy miejscach nowych, oddelegowanych wezwaniem pracy, często okupionym dodatkowym stresem i rozłąką z najbliższymi. Życzę Wam szybkiego oraz szczęśliwego powrotu do normalności, Waszych domówi i rodzin. Na szczęście – Jesteście. Dziękujemy.

Twoja reakcja na artykuł?

13
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group