Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 3464
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Żywiołowy Shaggy czeka na lepszy los

Wtorek, 31 października 2017, 6:39
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Żywiołowy Shaggy czeka na lepszy los
Fot. użyczone
Shaggy doskonale poznał smak bycia nikomu niepotrzebnym i nie dość dobrym, by zasłużyć na bezwarunkową miłość do końca swych dni.

Shaggy jest młodym, niepokornym 2-3 letnim psiakiem, który przez swoją wyjątkowość doświadczył wiele cierpienia. Jego piękne
niebieskie oczy powodują, że ludzie zaczynają traktować go przedmiotowo jako coś, co chcą posiadać. Niestety, kiedy okazuje się, że ten ładny psiak jest także kimś, kto ma własne uczucia, emocje, a co gorsza potrzeby, to bardzo szybko wraca ponownie do swojej zimnej, schroniskowej celi, gdzie po raz kolejny doświadcza odrzucenia, braku miłości, zimna i niezrozumienia. Na razie Shaggy jest psem pełnym nadziei, żywiołowym, radosnym, lgnącym do człowieka i potrzebującym czułości, jednak każda nowa rana zadana przez człowieka może spowodować, że stopniowo zacznie się zamykać i straci do człowieka zaufanie. Czy znajdzie się ktoś, kto pokocha go takim jakim jest? Pełnym energii, żywiołowym dzieciakiem wymagającym dużo uwagi, nauki prawidłowych zachowań, pracy nad jego niedoskonałościami? Bo Shaggy tak naprawdę to jeszcze dziecko, które przez brak pracy nad nim, brak konsekwencji, poświęcania mu odpowiedniej ilości czasu nie zawsze potrafi wykazywać zachowania, jakich zazwyczaj wymagają od psa ludzie.

Czarnulek zdecydowanie wymaga odpowiedzialnego opiekuna, wykazującego cierpliwość, chęć pracy nad psem i przede wszystkim posiadającego wiedzę jak pracować nad psiakiem nadpobudliwym, łatwo ekscytującym się i reagującym agresywnie na inne psy. Przyszły opiekun musi brać pod uwagę także fakt, że po trzykrotnym powrocie Shaggiego do schroniskowych krat, psiak może wykazywać lęk separacyjny, przez co początkowo zostając sam w domu może w stresie niszczyć, obgryzać, drapać domowe sprzęty i pozostawione luzem przedmioty. Jest to niewątpliwie bardzo inteligentny pies, szybko reagujący na bodźce, rozumiejący czego się od niego wymaga i przede wszystkim bardzo szybko się uczący.

Jeśli aktywnie spędzasz czas, lubisz zabawy z psem, naukę komend, jeśli psiak ma być Twoim towarzyszem przygód i wojaży - Shaggy jest idealny. Jeśli szukasz psa, z którym mógłbyś uprawiać psie sporty - on tylko o tym marzy. Shaggy to: bystrość, inteligencja, wulkan energii i ogrom miłości. Czy taki psiak naprawdę nie zasługuje na kochający, odpowiedzialny dom?

Kontakt w sprawie adopcji 793850080.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group