Czytających: 8690

Jaczków: Gwarek Wałbrzych gromi w sparingu

Niedziela, 19 lipca 2009, 19:18
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2009, 11:59
Niebywały wynik! A–klasowy Gwarek Wałbrzych zwyciężył na wyjeździe B–klasową drużynę Jokera Jaczków 17:7. Gole dla Wałbrzyszan zdobywali Helmi Abid, Daniel Chanek, Marcin Michnicki, Dorian Pawełczyk, Damian Sysiak, Adam Mucha, Łukasz Piątek, Bronisław Pels oraz Konrad Kłodawski, a dla gospodarzy Damian Lipień, Mariusz Doliński i Michał Golasiński.

W meczu sparingowy z Jokerem Jaczków pokazało się kilku zawodników, których do tej pory nie widzieliśmy w zespole zielono-czarnych. Zagrali Damian Dudek, grający ostatnio w Gryfie Gryfów Śląski, Dorian Pawełczyk, Bronisław Pels i Grzegorz Hamerski reprezentujący barwy Górnika Gorce, Łukasz Piątek bramkostrzelny napastnik Podgórza Wałbrzych oraz Adam Mucha ze Skalnika Czarny Bór. Wszyscy przed meczem wyrazili chęć gry w Gwarku Wałbrzych i teraz już tylko od działaczy zależy, czy zobaczymy ich podczas nowego sezonu w zespole z Jagiellońskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od bramki zdobytej przez Tunezyjczyka Helmi Abida. Kolejnego gola strzelił Marcin Michnicki. Kilka chwil później było 3:0 dla Gwarka, a bramkę z karnego zdobył obrońca Daniel Chanek. Gospodarze, a dokładnie Damian Lipień, kontaktowego gola strzelili w 13 minucie. Na 4:1 minutę później podwyższył Dorian Pawełczyk. Minęło kolejne 10 minut i było 4:2. Fatalny błąd popełnił Grzegorz Hamerski wypuszczając piłkę z rąk na lini bramkowej. Damian Lipień nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. W tej części gry bramki zdobywali jeszcze dla Gwarka: Damian Sysiak, Adam Mucha oraz dwukrotnie Łukasz Piątek, a dla Jokera Mariusz Doliński.

Druga połowa rozpoczęła się od natarcia gości. Na 9:3 podwyższył Adam Mucha, a kolejne gole dla Gwarka zdobywali Dorian Pawełczyk, dwukrotnie Adam Mucha oraz z karnego Bronisław Pels. Zmniejszyć straty udało się zawodnikom z Jaczkowa po golu z rzutu wolnego Mariusza Dolińskiego. W ciągu kilku kolejnych minut na listę strzelców ponownie wpisał się Marcin Michnicki zdobywając gole na 14:4 i 15:4. Kilka chwil później po raz kolejny starty zmniejszył Mariusz Doliński. Nie minęły dwie minuty, a było 15:6 dla Gwarka, a zdobywcą gola dla Jokera tym razem okazał się Michał Golasiński. W ostatnich minutach spotkania padły jeszcze trzy gole. Na 16:6 podwyższył wynik meczu Marcin Michnicki, tuż po wznowieniu gry bramkę na 16:7 strzelił ze środkowej lini boiska Mariusz Doliński (lobując Forysia), a w ostatnich sekundach gola na 17:7 zdobył jeszcze Konrad Kłodawski.

Joker Jaczków - Gwarek Wałbrzych 7:17 (3:8)