Strzegom: Zagłębie pokazało moc

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024, 10:13
Aktualizacja: 10:16
Ekipa wałbrzyskiego Zagłębia udała się do Strzegomia z jednym zamiarem – zdobycia pierwszego kompletu punktów w rundzie wiosennej.

Pierwsza połowa była wyrównana z obu stron, choć to Zagłębie miało lepsze okazje do zdobycia pierwszej bramki i otwarcia wyniku. Ostatecznie obie drużyny schodziły na przerwę z bezbramkowym remisem. Druga część to od początku narzucenie przez wałbrzyszan warunków na boisku i kreowanie kolejnych sytuacji bramkowych. Po wykonaniu jednego z wypracowanych wariantów rozegrania rzutu rożnego, przepięknym strzałem w okienko zza pola karnego popisał się Wiktor Smoczyk. Od momentu napoczęcia rywala rozwiązał się worek z bramkami, a kolejne gole stały się już tylko formalnością. Na skrzydle dominował Szymon Pawełek, który raz po raz dręczył obrońców gospodarzy finalnie obsługując swoich kolegów z drużyny lub wykańczając akcje. Ostateczny wynik na tablicy brzmiał 0:5. Na uwagę zasługuje na pewno debiutancka bramka w seniorskiej drużynie 15-letniego wychowanka, Macieja Jędrzejewskiego.

AKS II Strzegom - Zagłębie Wałbrzych 0-5 (0-0)

Źródło: Zagłębie Wałbrzych