Czytających: 5282

Wałbrzych: Odpalili po pierwszej kwarcie

Czwartek, 21 marca 2024, 7:44
Aktualizacja: 7:55
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika po 10 minutach przegrywali różnicą 10 punktów, ale ostatecznie pewnie wygrali mecz z AZS–em AGH Kraków.

Pierwszą kwartę wałbrzyszanie przespali i mieli olbrzymie problemy z grą w ofensywie i stąd po 10 minutach było 9-19. Pierwsze 5 minut drugiej ćwiartki to jednak koncertowa postawa podopiecznych Andrzeja Adamka i seria 17-0 i odwrócenie wyniku do stanu 26-19. Goście jednak nie pękali i szybko zniwelowali stratę, a kwartę celną trójką zakończył Mąkowski i do przerwy przegrywaliśmy 32-34.

W trzeciej kwarcie wyrównana walka trwała przez 3 minuty do stanu 40-39. Później biało-niebiescy zaczęli odjeżdżać z wynikiem. W 26. minucie po trójce Kowalenki było już 52-39, a po 30 minutach wynik meczu był właściwie rozstrzygnięty, bo gospodarze prowadzili 65-44. Ostatnie 10 minut nie przyniosło już wielkich emocji i nasi zaliczyli 26-punkotwe zwycięstwo.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych - AZS AGH Kraków 86-60 (9-19, 23-15, 33-10, 21-16)

Górnik: Jakóbczyk 17, Kowalenko 14, Czempiel 14, Wilk 8, Niedźwiedzki 8 (11 zbiórek), Durski 6 (6 asyst), Pabian 5 (8 zbiórek), Góreńczyk 5, Margiciok 4, Han 0, Dawdo 0.